Bittová & Kelarová - Jazz - 2DVD

Kód: MAM440-9
Neohodnoceno
339 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Benefiční koncert sester Ivy Bittové a Idy Kelarové se uskutečnil 5. ledna 2008 ve velkém sále pražské Lucerny. Jednalo se o exkluzivní, jedinečnou hudební událost dvou předních osobností české hudby s mezinárodním renomé. Sestry Ida a Iva se vůbec poprvé sešly na společném koncertě, kde zpívaly výhradně klasické jazzové standardy jako jsou Georgia on My Mind, Gloomy Sunday, My Funny Valentine a další. Na pódiu vystoupilo na 20 účinkujících, vesměs předních jazzmanů z ČR a SR. Jako host se představil také jeden z nejlepších kontrabasistů na světě, český rodák George Mraz z New Yorku. Koncert byl připomínkou zlatých časů Lucerny, noblesně laděný do stylu retro. Za posledních 15 let žádný jazzový koncert nevyprodal velký sál Lucerny, povedlo se to až sestrám Idě a Ivě s jazzovou formací Jazz Famelija a jejich hostům.
 
Užít si tento mimořádný jazzový večer má nyní možnost i široká veřejnost. Koncert byl zaznamenán na DVD a od 20. října 2008 se objeví v prodeji. DVD distribuuje Indies Scope records a zisk z prodeje DVD poputuje na konto občanského sdružení MIRET, které realizuje projekty pro talentovanou romskou mládež. Podpora o.s. MIRET je také hlavním důvodem, proč obě sestry i další účinkující s koncertem a jeho vydáním na DVD souhlasili. DVD zaznamenává vůbec první společný projekt dvou neobyčejně a zcela odlišně muzikálních sester. Iva Bittová, momentálně působící v USA, k tomu dodává: "Setkání s mou sestrou Idou a skvělými muzikanty v Lucerně, bylo pro mne také oslavou našeho celoživotního muzicírování."
 
Celé pojetí bylo inspirováno velkými jazzovými koncerty, které se pořádaly v 50. a 60. letech minulého století v Americe. Tomu byla přizpůsobena i stavba scény, světelná a hudební režie i styl obrazového záznamu koncertu pro DVD. Režisérem DVD byl Šimon Koudela, hlavním kameramanem Jan Baset Stříteský.
DVD obsahuje 90 minutový záznam z koncertu, dále v sekci bonusů dokument ze zkoušek, společný rozhovor S Idou Kelarovou a Ivou Bittovou či hodinový film „ČERNÁ HVĚZDA“, který hudebně-poetickou formou mapuje práci talentované romské mládeže na hradě Svojanov v roce 2007. Film byl natočený v rámci projektů o.s. MIRET, ve prospěch kterého je DVD benefiční. Režisérem filmu, který vznikl v koprodukci GOLDENDAWN s.r.o. / o.s. MIRET je Janek Růžička.
Bonusy:
Sestry (rozhovor)
There Is No Greatest Love – speciální host Miriam Bayle
Film : Černá hvězda – hudební poetický film o práci o.s. Miret

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: