Bran - An delienn - CD

Kód: MAM433-2
Neohodnoceno
299 Kč –14 %
Bran - An delienn - CD
299 Kč –14 % 257 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Album z roku 2008 česko-francouzské skupiny BRAN přináší opět hudbu keltské Bretaně - tradiční tance a písně s mystickým nádechem, ovlivněné starými bretaňskými legendami, dobrodružstvím, melancholií a průzračností zpěvů moře. V bretonštině bran znamená havran, posel z keltských legend. Ten, který přinesl na svých křídlech do střední Evropy keltskou hudbu a na pobřeží Atlantiku východní vítr. Prostřednictvím bretonštiny a francouzštiny Bran navazuje na tuto tradici sdílení a výměny. 
Skladby na albu An delienn (česky list nebo lístek na stromu) spojuje téma přírodních živlů, zejména vody ve všech jejích podobách. Třebaže na tomto novém projektu nalezneme více autorských skladeb a tradiční akustický zvuk kapely se někdy posouvá směrem k folk-rockové fúzi, podařilo se skupině vystihnout atmosféru bretaňské země a její hudby jako nikdy předtím.
 
Bran, to je šest hudebníků, kteří přinášejí do střední Evropy to nejlepší z bretonské hudby. Seskupení okolo Dewiho Pajota, zpěváka a hráče na klarinet, whistle a bombard, který přijel ze své rodné Bretaně, aby spolupracoval s pěti českými hudebníky. A tak se hudba kapely pohybuje na rozhraní tradice a současnosti, mezi hledáním kořenů i hudebním kosmopolitismem.
 
Obsazení:
Dewi Pajot – zpěv, bombard, klarinet, whistle
Vojtěch Jindra – akustická kytara, bouzouki, mandolína
Tomáš Görtler – akordeon
Petra Scarfogliero – příčná flétna
Petr Tichý – kontrabas, elektrický kontrabas
Zbyněk Tokhi Krupa – perkuse
 
Hosté:
Frédéric Jacq – zpěv
Markéta Langová – housle
Radim Chrobok – bicí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: