CIMBÁLOVÁ MUZIKA VONICA - Rok na vsi - CD

Kód: RS6125
Neohodnoceno
199 Kč
Skladem

Téměř hodinový hrací čas a na něm 22 písniček nabízí cimbálová muzika Vonica na albu Rok na vsi. Podorbněji viz recenze dole.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Když jsem si prohlédl detailní program tohoto CD, řekl jsem si, proč se tato významná muzika regionu Hanácké Slovácko pouští také do písní valašských, slovenských i písní jiných slováckých regionů, tak proč bych o tom psal. Když jsem si však přečetl doprovodné průvodní slovo, pochopil jsem, že jde o setkávání bratří Aloise a Viléma Mrštíků s regiony a osobnostmi v nich, o dotyk těchto významných umělců s osobnostmi při cestách Valašskem, Slováckem a Slovenskem.

Při poslouchání jsem zjistil, že výborného valašského pěvce Josefa Lažu doprovází neméně vynikající cimbalista Valach Jan Rokyta a že horňácké písně zpívá bard Horňácka Luboš Holý, že slovenské lidové písně dobře zpívá Antonín Bukovský, primáš předního souboru Polana z Brna, který se důvěrně zabývá Slovenskem. Ostatní regiony Slovácka jsou pravdivě upraveny dobrými upravovateli: Magdalenou Múčkovou, Martinem Zemanem, Janem Zaviačičem. Takže nešlo o povrchní pestrost, důvod byl programový.

CD je rozděleno do čtyř ročních období, která jsou poeticky uvedena Jiřím Duškem a Magdalenou Múčkovou, rozenou Uprkovou. Skvostné je průvodní slovo. CD oplývá dalšími vynikajícími pěvci jako jsou mladincí Jana Zaviačičová a Vít Funk či zkušeným Martinem Foretníkem, Františkem Korábem, Janem Zaviačičem i v neposlední řadě Magdalenou Múčkovou a dalšími pěvci už jmenovanými.

Grafická úprava vynikající brožurky i CD je dílem Lenky Gajdové. Nahrávka s výbornou úrovní Cimbálové muziky Vonica s primáši Františkem Korábem a Petrem Koutníkem je dokonale režírovaná Janem a Pavlem Rokytovými s tradičně dobrým zvukem Ivo Roubala. Nahráno bylo v letech 2003 a 2004 v hudebním studiu Českého rozhlasu Ostrava.

Jaroslav Jurášek

Doplňkové parametry

Kategorie: World - Ethno - Folklor
? Přidáno: Jan-18

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: