DAVIS MILES - Bitches Brew - 2LP / 2VINYL

Kód: C2K65775
Neohodnoceno
699 Kč –3 %
DAVIS MILES - Bitches Brew - 2LP / 2VINYL
699 Kč –3 % 679 Kč
Skladem

Dnes už legendárním kusem v pravém slova smyslu je Miles Davisovo dvojLP Bitches Brew, album, kterým určil další směřování jazzu v 70. letech. Není náhodou, že si Davis k spoluúčinkování přizval mladší byť, leč již etablované hráče, jakými byli John McLaughlin, Billy Cobham nebo Chick Corea - kompletní výčet viz dole. Říká se, že Miles Davis elektrifikoval jazz a přivedl jej na společnou cestu s rockem. Právě na tomto albu se to stalo a odklon od dosavadního moderního jazzu, jak byl tehdy chápán, je zde zcela hmatatelný. Album dostalo v roce 1970 cenu Grammy. 2LP, 2x80 gramů, rozkládací obal, silný hřbet! Nové, zatavené.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bitches Brew je název hudebního alba, které nahrál v roce 1969 americký jazzový trumpetista Miles Davis. Album bylo vydáno až rok po vzniku nahrávky. Bylo nahráno za pouhé dva dny a to bezprostředně po hudebním festivalu v americkém Woodstocku, kde Miles Davis rovněž účinkoval. Na albu se objevují převážně elektrické nástroje jako je piano Fender-Rhodes, elektrická kytara a baskytara, amplifikovaná trumpeta atd. Rytmika je spíše rocková než jazzová.

Miles Davis (26. května 1926 − 28. září 1991) byl americký jazzový trumpetista, skladatel a vedoucí několika jazzových uskupení. Patří k nejvýraznějším osobnostem hudby 20. století. Ve čtyřicátých letech 20. století byl jedním ze zakladatelů hard bopu, v padesátých letech pak cool jazzu a na konci šedesátých let stál u kořenů jazz-rocku (zlomová deska pro tento žánr je Bitches Brew z roku 1970).

Díky svému umění hrát téměř každý tón jakoby náhodou a mimochodem bývá někdy označován přezdívkou „geniální kiksař“. Díky tomu, že během své jazzové dráhy vystřídal (a zásadně ovlivnil nebo spoluzaložil) několik jazzových proudů, bývá někdy označován jako „jazzový chameleon“ nebo také „princ temnot“. V roce 2006 byl uveden do Rock'n'rollové síně slávy.

Sestava:
Miles Davis – trumpeta
Wayne Shorter – sopránsaxofon
Bennie Maupin – basklarinet
Chick Corea – elektrické piano
Larry Young – elektrické piano
Joe Zawinul – elektrické piano
John McLaughlin – kytara
Dave Holland – kontrabas
Harvey Brooks – baskytara
Lenny White – bicí
Billy Cobham – bicí
Jack DeJohnette – bicí
Don Alias – konga, bicí
Juma Santos – konga
Airto Moreira – perkuse
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramodesky-vinyly-LP-nové
? Přidáno: november-2017

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: