IRGLOVÁ MARKÉTA - Lila - CD + kniha

Kód: MAS08
Neohodnoceno
549 Kč –11 %
irglova lila cd 1
549 Kč –11 % 489 Kč
Skladem

Markéta Irglová, držitelka Oscara za filmovou hudbu, je známá díky účinkování ve filmu Once jako polovina dua "The Swell Season". Nyní se vrací do centra pozornosti s novou deskou Lila. Nové album vydává po více než osmi letech po vydání desky Muna (2014). Doba mezi touto a poslední nahrávkou nebyla pro Markétu Irglovou zdaleka odpočinkovou, protože se vdala, má tři děti a vybudovala studio, koncertuje a přitom téměř neustále pracuje na nové hudbě. CD je zabaleno ve čtyřicetistránkové knize s pevnou vazbou, která obsahuje texty a fotografie. LP vychází na purpurovém vinylu s vloženými texty a fotografiemi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Love Stayed With Me

Girl From a Movie

High & Dry

The Way

My Roots Go Deep

Remember Me

Alchemy of Love

The Season

Know Yourself

Ústředním motivem cesty, kterou v devíti písních Lila nabízí, je motiv lásky. Deska představuje Markétu Irglovou, která žije svůj vysněný život plný lásky a sdílí smíření s věcmi, které nemůže ovládat. Jak říká sama Markéta Irglová: “Naučit se jednoduše sedět a přijímat věci, které nemohu změnit, mě dovedlo dále, než snaha je vyřešit nebo od nich utéct. Postupně mě to přivedlo do hlubších míst v mém srdci a za to jsem vděčná.”

Irglová vytvořila album Lila se svým partnerem/producentem Sturlou Mio Thorissonem v jejich společném studiu Masterkey. Album je ukázkou klavírních a aranžérských dovedností Irglové, které ji proslavily už v písni „Falling Slowly“. Ke zpěvačce a skladatelce se na celé desce připojuje známá hráčka na smyčcové nástroje narozená ve Finsku a nyní žijící v Irsku Marja Gaynor, český kytarista Peter Moc a venezuelský perkusionista Manuel Barreto.

Lila připomíná svou náladou práce indie umělců jako Cat Power, Half Waif nebo Damien Rice, zatímco se však dotýká širších témat a stylů, které jsou hudebně blíže duchovnějším umělkyním jako Tori Amos, Sarah McLachlan či Enya.

Lila získala své jméno z indického slova, které se často používá ve chvílích pohody, kdy hravým a dobře míněným způsobem zasahuje do našich životů vyšší moc. Otevřenost těmto neviditelným silám pomohla Irglové orientovat se v jejím umění a životě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Folk / Šanson
Přidáno: 22-december

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: