KOA - Koa - CD

Kód: MAM306-2
Neohodnoceno
299 Kč –14 %
KOA - Koa - CD
299 Kč –14 % 257 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

KOA se na albu z roku 2006 pohybuje s naprostou samozřejmostí ve folku, rocku, latině, jazzu i romské muzice. CD navíc obsahuje 4 skladby, které napsala a zpívá Zuzana Navarová d. T. .
 
Počátky multikulturní skupiny Koa sahají do roku 1998, kdy Zuzana Navarová společně s Ivánem Gutiérrezem rozšířila stávající duo o basistu Františka Rabu, perkusionistu a bubeníka Camila Callera a akordeonistu Mária Biháriho. Po odchodu Gutiérreze v roce 2000 zvuk kapely obohatil kytarista Omar Khaouaj a Koa se vydala směrem k propojování mnoha kulturních vlivů a žánrů. Čtyři alba, která natočila kapela pod vedením Zuzany Navarové si získala přízeň nejen odborné veřejnosti, ale i širokého publika a zařadila se tak hned po svém vzniku ke špičce české hudby. Dodnes jsou řazena k tomu nejlepšímu co u nás v 90. letech vzniklo.
 
"Když jsme se rozhodli nahrávat, poprosili jsme Luboše Chmelaře a Mirka Hrona ze Studia Avd Musicbox, zda by nebyli tak hodní a přestěhovali studio na chalupu. Zde jsme pak strávili týden v naprosté pohodě, nahrávali jsme kdy jsme chtěli a všichni dohromady a takže jsme měli pocit víc zábavy než nějaké práce" uvádí album Omar Khaouaj. Na novém albu je tato pohoda slyšet právě v tom jak kapela hraje. S plným nasazením a s naprostou samozřejmostí se pohybuje ve folku, rocku, latině, jazzu i romské muzice. A to díky velkému autorskému podílu hráče na akordeon a klavíristy Mária Biháriho, jasně odkazujícímu na slovenské romské kořeny, výborného zpěváka (přirovnávaného ke Stevie Wonderovi), který jako Rom dokáže hlasem i srdcem propojovat bolest s radostí. I jeho texty jsou hodně sebereflexivní a dávají nahlédnout do duše autora hodně hluboko. Žánrová pestrost alba, které je nabité hudebními, aranžérskými i textovými nápady naznačuje, že i populární hudba může přinášet hluboké zážitky. "Pestrost alba je navíc umocněna tím že na albu se autorsky podílí celá skupina, přesto album drží pohromadě" upozorňuje František Raba. V současném postmoderním kotli současně znějící world music se kapela se svým novým albem určitě neztratí.
 
Dobrá zpráva pro příznivce Zuzany Navarové d.T.: Album obsahuje 4 písně (Gatě, Zelí a prejt, Valentýna a Jestřábovi), které složila Zuzana Navarová a tři z nich i sama nazpívala. Písně byly připraveny na další, bohužel již nenatočené, album.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: