LIPA PETER - Lipa 68 - CD

Kód: EW0020-2
Neohodnoceno
349 Kč –14 %
LIPA PETER - Lipa 68 - CD
349 Kč –14 % 299 Kč
Skladem

Peter Lipa, slovenský jazzový a bluesový zpěvák, má nové autorské album, které nese název Lipa 68. Přišlo na trh po dlouhých sedmi letech od poslední úspěšné platinové „řadovky“ Lipa spieva Lasicu. Peter Lipa si tentokrát přizval k produkci syna Petra Lipu ml. a Ľubora „Umelca“ Priehradníka. Výsledkem je zajímavé až lehce multižánrové písničkové album, kde společným jmenovatelem je samozřejmě zpěv Petera Lipy a jeho jazzbluesové hudební cítění. Navíc díky producentům a chuti Petera Lipy experimentovat, přistupovat k hudbě z různých úhlů, získalo album moderní a příjemný zvuk.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Při práci ve studiu vsadil Peter Lipa na dva producenty, na svého syna Petera Lipu ml. a na Ľubora „Umelca“ Priehradníka. Se svým synem spolupracuje již delší dobu, jak jsme mohli zaznamenat na předchozích řadových albech i na koncertech. Ľubor „Umelec“ Priehradník je známý slovenský producent a trumpetista. Jeho cit pro práci s elektronikou a počítačovou hudbou byl hlavním důvodem pro rozhodnutí Petera Lipy vzít ho do studia jako hudebního producenta alba. Hudbu si z větší části napsal Peter Lipa sám anebo ve spolupráci se svým synem Peterem Lipou ml. Výjimkou je závěrečná skladba Hmla, kde se Peterem Lipou podílel na hudbě Martin Gašpar.
 
O novém albu se psalo již delší dobu. Předchozí řadové album získalo kromě pěti cen Aurel a platinového prodeje i řadu nových fanoušků a to nejen na Slovensku ale i v zahraničí. To se odrazilo i na výběru a přípravě skladeb pro novou nahrávku. Na albu Lipa 68 se nachází dvanáct skladeb nazpívaných ve slovenštině, ale i v angličtině. Šest z nich zpívá Peter Lipa slovensky, texty jsou od Ruda Rusiňáka a Milana Lasici a o šest anglických se dělí Peter Kollár, Juraj Paliesek, Christian Webber a Linda De Bruyn Taylor.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: