MEFISTO: 25 nejlepších instrumentálek - CD+DVD

Kód: KK0374-2
Neohodnoceno
259 Kč
3 dny
Jedna z nejslavnějších českých bigbeatových kapel 60. let. Základali či prošli jí např. Ota, Jahn, Karel Svoboda, Pavel Chrastina, Zdeněk Rytíř, Milan Vobliza nebo Pete Kaplan. Dobově políbeni stylem Shadows hráli především instrumentálky, v pozdějším období Mefisto doprovázelo Václava Neckáře, Martu Kubišovou a Helenu Vondráčkovou či další zpěváky popmusic - ale to už nebylo to pravé, bigbeatové Mefisto. Výborný dokument!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na CD najdeme skutečně 25 instrumentálek, dobových nahrávek ze 60. let. Naopak, na DVD je archivních materiálů z let 1966 - 1968 jen 5, ale zato na vás opravdu dýchnou šedesátky. Je zde dokonce raritní záznam kde Mefisto doprovází waldematra MAtušku v písni Nebeský kovboj - značně překopaná verze!

Zbylých 25 kousků představuje Mefisto na koncerti v Lucerně na konci roku 1989 - samozřejmě se hrají hlacně rock´n´rolly a samozřejmě hostují Pavel Bobek, Karel Svoboda, Míla Růžek, Petr Černocký, Petr Janda a další. Základní kádr Mefista na této nahrávce tvoží Pete Kaplan, Ota Jahn, Jiří Dospěl a Milan Vobliza. A vlastně i to už je archivní zíáznam - 25 let uplynulo od převratu, předtím 25 let od šedesátek .....

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: