ŠULÁKOVÁ JARMILA - 1929 - 2017 - 2CD

Kód: MAM745-2
Neohodnoceno
279 Kč
Skladem

V roce 2017 zemřela "největší z folklórních Moravic", zpěvačka Jarmila Šuláková, v podstatě legenda moravského folklóru. Aktuální 2CD přináší průřez její uměleckou dráhou v podobě 42 písniček, které nazpívala s Cimbálovou muzikou Technik pod vedením Jana Rokyty.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CD 1 je představuje hlavně známé valašskéi evergreeny, o jejichž popularitu se v plynutí uplynulých desetiletí postarala právě Jarmila Šuláková. „A vy páni muziganti“, „Kyčera, Kyčera“ či nestárnoucí „Dyby byla Morava“ - jsou tři namátkou vyjmenované kousky tanečních i táhlých valašských písní, který už před čtvrtstoletím připravil k publikaci osudový hudební partner Jarmily Šulákové Jan Rokyta (1938-2012). Souputnicí zpěvem i hrou byli Jarmile Šulákové její maminka Blažena Šuláková, cimbalisté Jan Rokyta a Jan Rokyta mladší, klarinetista František Plocek a samozřejmě Cimbálová muzika TECHNIK s primáši Miroslavem Hlostou a Jiřím Crhou.

CD2
Až na dvě výjimky nabízí druhé CD posluchačům doposud nepublikované snímky z takzvaného „Zlatého fondu Jarmily Šulákové Českého rozhlasu Ostrava“. Písně z přírody, milostné halekačky z Velkých Karlovic a Nového Hrozenkova v ryzí podobě samotného lidského hlasu „a cappela“, teskný zbojnický příběh za doprovodu cimbálu (V téj uherskéj javořině), nebo píseň v lidovém duchu manžela Jarmily Šulákové Ludvíka Schmidta (Hora zpívá, hora hučí) či dostaveníčko s temperamentním slovenským nápěvem z Horehronu (Ej majerán).

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: