V/A - Ostrovy - Keltská hudba - CD

Kód: MAM275-2
Neohodnoceno
199 Kč –14 %
V/A - Ostrovy - Keltská hudba - CD
199 Kč –14 % 171 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Keltská hudba na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou 2003 a 2004
Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou jsou neobyčejným hudebním festivalem. Trvají 8 dní, které mnozí návštěvníci stráví jako své skutečné hudební, taneční, výtvarné prázdniny, ve kterých mohou být aktivními i pasivními účastníky. Jsou obklopeni nádherným prostředím náměšťského renesančního zámku, zámeckého parku, přilehlým okolím řeky Oslavy ve městě i mimo něj.
Každý večerní hudební program festivalu má své téma, svou dramaturgii, která je žánrově pestrá - etnická a lidová hudba, jazz, rock, folk, vážná hudba. Pro přijíždějící hudebníky je festival často inspirací k netradičnímu speciálnímu koncertu - není neobvyklé, že zůstanou i několik dní, i když pak jen v roli posluchačů.
Festival nejsou jen večerní koncerty na zámeckém nádvoří. Během dnů festivalu probíhá řada dílen - můžete se např. naučit základům hry na nějaký zajímavý hudební nástroj, zahrát si a popovídat s muzikanty, kteří večer předtím nadchli zámecké nádvoří, vytvořit si své kresby, malby, sítotisky, objekty, psát své texty a poesii. Několik hodin odpoledne patří pravidelně tzv. „open scéně“: zajímavá, méně známá, hudební seskupení vystupují na malé scéně za barokním Špitálkem ve městě u řeky Oslavy. A v noci hudebně ožívá nejen festivalový kemp, ale často i kaplička Špitálku.
Festival Folkové prázdniny je festivalem skvělých uměleckých zážitků a inspirací.
http://www.folkoveprazdniny.cz
 
Na CD jsou zastoupeny tyto kapely:
 
Fluxus (B)
Hoover the Dog (Wales)
Sliotar (IR)
Skipinnish (Scotland)
Jan Hrubý & Kukulín
Hanka Joová & Bantry Bay (CZ)
Dún an Doras (CZ)
Tomáš Kočko & ORCHESTR (CZ)
 
Záznamy koncertů na nádvoří zámku v Náměšti nad Oslavou 2. srpna 2003 (Hanka Joová & Bantry Bay, Dún an Doras, Fluxus, Hoover the Dog) a 29. července 2004 (Tomáš Kočko & Orchestr, Sliotar, Skipinnish, Kukulín).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: