Varga Marián & Moyzesovo kvarteto - Marián Varga & Moyzesovo kvarteto - CD

Kód: MAM401-2
Neohodnoceno
299 Kč
Skladem

Pětice hudebníků, kteří nahráli toto album se zná již od nahrávání dvojalba Divergencie, legendární skupiny Collegium Musicum. To se psal rok 1981 a Moyzesovci jsou mezi hosty ještě uvedeni jako Sláčikové kvarteto Vojtěcha Magyara. Krátce na to přijali jméno zakladatele moderní slovenské hudby, pod kterým vystupují dodnes. V roce 2003 se Moyzesovo kvarteto rozhodlo uspořádat na půdě Slovenské filharmonie koncert s Mariánem Vargou jako svým hostem a zahrát přesně to stejné jako kdysi na Divergencii - suitu P.F. (1982, 1983...). Původní vokální party Pavola Hammela přearanžoval mladý hudebník Marek Spusta pro obsazení klavírního kvinteta. Skladba složená z devíti částí dostala název Vánoční suita. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Album se skládá ze třech částí. První tvoří právě Vánoční suita, druhou úpravy písniček z celé Vargovy tvorby od debutového Zvoňte zvonky (1969) až po Solo in Concert (2003) a na konci zazní ještě Antifona pro sólové violoncello a klavír.
Mezi staronovými devíti skladbami jsou čtyři, které zazněli na albu Zelená pošta (1972), píseň Možno je z alba Zvoňte zvonky (1969) a Trnová královna vyšla na albu Cyrano z předměstí. Závěrečná Antifona, šesti minutový duet s krátkým citátem ze Symfonie č.7 Sergeje Prokofjeva je nejnovější kompozicí Mariána Vargy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: