VEIT VLADIMÍR - Písně a balady Francoise Villona - CD

Kód: G 15076
Neohodnoceno
199 Kč
Skladem

Vladimír Veit zhudebňuje verše Francoise Villona od 60 let. Pocitové souznění, které Veit pociťoval k Villonovi, však mohl nahrát až v exilu. Nyní všechny Veitovo-Villonovo věci poprvé vycházejí na CD.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Českého písničkáře a pařížského prominenta i kriminálníka dělí sice půl tisíciletí, ale Villonův sebeironizující úšklebek i špatně skrývaný smutek a obava z budoucnosti rezonovaly v Čechách v období začínající normalizace s bolestným porozuměním. Středověký Villon promlouvá v písních zakazovaného písničkáře o smrti, popisuje osobní mizérie, líčí lidské osudy v nelítostném soukolí „velkých“ dějin, načrtává karnevalové příběhy boje hladu s přecpanými břichy a glosuje prohry intelektu s mocí. Vladimír Veit směl nahrát svého Villona až po odchodu do exilu a písně nyní vycházejí poprvé oficiálně na CD.

Obsah CD: Balada, kterou Villon napsal l. P. 1458 na námět, jejž u svého dvora v Blois určil vévoda Orleánský * Nářek někdejší sličné zbrojmistrové * Balada pro milou * Dvojbalada o bláznovství a lásce * Modlitba k panně Marii složená pro Villonovu matku * Balada mravokárná * Žil jednou… (Velká závěť) * Těm velkým pánům… (Velká závěť) * Balada o tlusté Margot * Balada mravoučná * Balada o dámách někdejší doby * Balada pro Roberta dʼEstouteville, aby ji odevzdal své paní, kterou si vydobyl v turnaji * Balada o jazycích klevetníků * To mluvím k vám… (Velká závěť) * Jen pro peníze milují… (Velká závěť) * Já vím… (Velká závěť) * LʼEpitaphe Villon * Balada kajícná * Já dobře vím… (Velká závěť)

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: