BRATŘI - ROCKOVÉ NOMÁDSKÉ DRAMA (Mirek Vodrážka, Jiří Traub) - 2CD

Kód: GP 9559-012-2
Neohodnoceno
349 Kč –14 %
vodrazka bratri 1
349 Kč –14 % 299 Kč
Skladem

Podtitul tohoto nanejvýš originálního projektu zní "Rockové nomádské drama - Metafora o totalitním systému". V letech 1986 - 1988 známý undergroundový aktivista, hudebník a spisovatel Mirek Vodrážka spolupracoval s Jiřím Traubem na hudebně dramatické filosofické eseji na téma biblického konfliktu mezi Kainem a Abelem. Poéma je nadčasovou metaforou o totalitním systému. Hodinové hudebně dramatické dílo rozvíjí imaginární rozpravu dvou biblických postav Kaina a Ábela, zosobňující tragický střet dvou kultur a principů. První vydání bylo realizováno ještě v 80. letech samizdatově na audiokazetě. V roce 1991 tuto kazetu vydal oficiálně Black Point. Teprve v roce 2016 bylo realizováno první vydání díla Bratři na CD. Realizace s dvacetistránkovým bookletem je doplněna o druhé CD, pojmenované Jasnosť a petrolejka, na kterém jsou zaznamenány následně vzniklé nahrávky, reagující na tehdejší sovětskou politiku zvanou glasnosť a perestrojka. Cílem projektu je v rámci paměti kultury připomenout podmínkách ve kterých žili a tvořili nezávislí umělci v období totalitního režimu. Jiří Traub byl po Listopadu členem Neduhova obnoveného souboru The Naive & Joke EXTEMPORE Band, v roce 1995 spáchal sebevraždu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Seznam skladeb:

CD 1 - Praha v proměně řezbáře věku, Lidský pád, Obraz malíře Muncha, Černá díra, Emigranti, Lest cest, Kroky, Slunovrat,

CD 2 - Masky, Za co? Za co? Za co?, Prase v alobalu, V dobách, kdy je mrtvej klid, Jasnosť a petrolejka, Cirkus svět, Jazzřeč, V dobách, kdy je mrtvej klid, Za co? Za co? Za co?

Doplňkové parametry

Kategorie: Underground
Přidáno: 22-may

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: