MCH BAND - 1982 - 1989 Complete Edition - 6CD

Kód: BP 0180-2
Neohodnoceno
599 Kč –16 %
mch band box
599 Kč –16 % 499 Kč
Skladem

K pětadvacátému výročí vzniku MCH BANDu (1982) vyšel luxusní box se šesti řadovými alby, které Mikoláš Chadima a jeho skupina nahráli v 80. letech. Jde o kompletní vydání všech nahrávek, které se zachovaly. Jednotlivá CD mají digipackové obaly, vložen je rovněž rozsáhlý booklet s veškerou dokumentací v češtině  a angličtině, s dobovými fotografiemi a rovněž dvojjazyčnými texty písní. Všechny nahrávky byly remasterovány z původních pásů a doplněny o chybějící minuty či celé skladby. Většina pořadů vychází na CD úplně poprvé, a byly doplněny o koncertní či naopak studiové verze, předtím nepublikované. Unikátní vydání v limitované edici 1000 číslovaných kousků!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Když v roce 1982 Mikoláš Chadima založil MCH BAND, měla to být skupina vyloženě pro jednu koncertní šňůru. Proto také nesháněl nové muzikanty, ale domluvil se s Pavlem Richterem a ten "zapůjčil" svůj ŠVEHLÍK. Dokonce ani jméno neměli. Pojmenovali se sice Fimfárum, ale ještě než vyjeli, byli zakázaní. A tak měnili jméno na každý koncert, až nakonec zůstali MCH BANDem. Vydávali si kazety na Chadimově značce Fist Records. A právě tyto nahrávky jsou základem aktuálního souhrnného vydání unikátních nahrávek skupiny, která byla až do pádu železné opony hlavní akvizicí českého progresivního rocku. Ne, že by šlo o nějaké zašumělé pásky. Od samého počátku se MCH snažil pořizovat nahrávky v maximální možné kvalitě a dlužno říci, že se mu to dařilo. Kromě technické kvality je zde však daleko větší a důležitější poklad. Totiž hudba samotná. Málokterý hudebník a autor na celosvětové scéně se vyvíjel tak originálně, svébytně, překotně a zároveň kontinuálně, jako Mikoláš Chadima. Na posloupné řadě jeho programů tak, jak je můžeme aktuálně vnímat, je patrné, že Chadima neměl na domácí půdě konkurenci, vyjma právě Pavla Richtera, který však neměl zdaleka takovou popularitu jako MCH BAND. Pavel Turnovský, manažer kapely napsal v jednom ze sleev-notes 80. let: "Osobnost Chadimova formátu by všude v normálním světě měla na kontě nejméně desítku velkých desek a nespočet singlů. O popularitě a novinářském zájmu ani nemluvě." Nelze než toto číslované vydání šesti digipacků doporučit všem znalcům i neznalcům, ale především milovníkům dobré hudby.

I Krkodlak (1982)

II Jsme zdrávi a daří se nám dobře (1983)

III Feeling fine in 1984well (1984)

IV 198Four Well? (1985)

V Gorleben (1986)

VI Es reut mich f... (1988-1990)

english MCH Band (Mikolas Chadima Band) -  After the dissolution of Extempore and two years without public performances Mikoláš Chadima presented his new band, this time called simply MCH Band. This new band were quickly regarded as leaders of the Czech alternative scene by listeners and it was no wonder. Chadima‘s compositions were far ahead of the rest of the scene in Bohemia and their interpretation by mature musicians was unrivalled. MCH Band implemented five repertoires in 80 years, each of whom brought a completely new music, new style band! They were Krokodlak, We are healthy and doing well for us, We feel fOurwell, Gorleben, Es Reut Mich f ... Their entire issue (including different versions) Black Point implemented in 2007 through 6CD box MCH Band - 1982-1989.

 MCH Band continued playing after the November 1989 and in 1993 they recorded a collection of songs called Gib Acht! (Monitor, sold out), which features all the typical traces of the band of that time: gloomy and dark musical methods and sound, lyrics sung mainly in German, the gloomy view of life. CD, MC, lyrics both Czech and German.

The next album was released as late as six years later and was called Karneval (Carnival  - sold out now). Though recorded by a changed line-up it is dark again – not only the music, but the lyrics as well. The lyrics are in Czech this time, and they are strongly political and social. From the compositional point of view this album is more interesting than the previous one, moreover it has a great sound. CD, MC, lyrics both in Czech and English.

In 2003, MCH Band celebrated 20 years of its existence with a gala concert, which featured a number of former members of the group and befriending musicians as guests. On the agenda was the creation of a cross-section of the different periods of the group. Successful recording of this concert gave Black Point 2CD Live.

Last MCH Band´s  album Nech světlo dohořet, Kateřino (Let the lights burn out, Katherine) was recorded in 2007 year. It is a new way for Mikolas Chadima and his band. Lyrics are uncompromising, Chadima reflects not only what is happening on the political scene, but returned even to think about life itself.

 

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: