BRABENEC, TOPOL, KOMÁREK, KARAFIÁT - Konec léta - 2LP / 2VINYL

Kód: BP0092-1
Neohodnoceno
799 Kč –12 %
Konec leta 1
799 Kč –12 % 699 Kč
Skladem

Slavné album Vratislava Brabence a jeho přátel z roku 1995 KONEC LÉTA poprvé na LP!! A hned je to dvojalbum! KONEC LÉTA je autorské album Vratislava Brabence, saxofonisty The Plastic People Of The Universe, které vzniklo v roce 1995. Vráta tehdy přijel z kanadského exilu, ihned vydal sbírku svých textů a chtěl realizovat také hudební album. V Kanadě se seznámil s kytaristou Joe Karafiátem (Joe Carnation, Plastic People), a Janem Komárkem, divadelním choreografem a režisérem, který založil v Torontu divadlo Sound Image Theatre. Soubor pro realizaci vznikl během několika dnů – ke zmíněným dvěma spoluhráčům přibyli bubeník Plastic People Jan Brabec, na klávesové nástroje Filip Topol z Psích vojáků a na violloncello Petra Oplištilová.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po dvou jamovacích zkouškách se nově vzniklá kapela odebrala do studia a během několika málo dnů vznikla nadočekávání dobrá nahrávka. Čtrnáct skladeb vyvřelo „za jízdy“ přímo ve studiu, atmosféra byla k prasknutí nabitá energií a tvůrčím kypěním. Brabenec hudbu opatřil texty prostřednictvím svého nezaměnitelného hlasu, a ještě než album vyšlo, odjel zpět do Toronta.  Po vydání píše z Kanady: „Vyšlo to dobře! Možná bych dnes některé věci předělal nebo udělal jinak, ale po bitvě je každej generál… konečně jsem se odpoutal od tý tzv. „legendy“, i když tam někdo může slyšet to proklatý dědictví starejch PPU.“

V roce 2021, tedy po 26 letech, vychází Konec léta znovu, tentokrát na 2LP. Rozkládací obal je vybaven texty v češtině a angličtině, a průvodním sleevnote, každé LP má své originální etikety. K původním skladbám přibyla ještě jedna navíc: jmenuje se  Praha, a nahrál ji Joe Karafiát ve svém domácím studiu v Kanadě už v roce 1985. Karafiát tehdy přimíchal Brabencův saxofon do své fantazie kytar a automatických bubeníků tak, že zní melancholicky, možná až zlověstně, s velkým gradujícím napětím, které se náhle s koncem skladby hroutí a umírá. Praha jakoby svou náladou předznamenala Konec léta, který přišel o deset let později. Čas Konec léta  prověřil - nezaměnitelné album ve své náladě, syrové a přece jemné a křehké, které stále oslovuje posluchače. A To byl také důvod k jeho vydání na vinylu. 

A

1/ Na tohle jsem krátkej, babi 3:16

2/ Kočka 4:30

3/ Stopadesát 4:05

4/ Konec léta 3:10

5/ Ptactvo nebeský 4:09

 

B

6/ V noře přezimovat 6:46

7/ Sbory 2:42

8/ Dívat se na sebe 3:08

9/ Přímluvy 5:46

 

C

10/ Brouzdání II 1:35

11/ Planeta 3:15

12/ Svatební košile 3:30

13/ Modli se a pracuj 7:30

 

D

14/ Asfalty 12:48

15/ Praha 7:25

 Total time: 73:36

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: