ODD GIFTS - Migrant Songs - CD

Kód: MAM 572-2
Neohodnoceno
300 Kč –10 %
ODD GIFTS - Migrant Songs - CD
300 Kč –10 % 269 Kč
Skladem

THE ODD GIFTS je kapela členů skupiny Eggnoise Ondřeje Galušky, Jaryna Janka, Michaela Noska a Jana Mizlera, kteří také nahráli veškeré základy pro desku Migrant Songs. Spolu s nimi dotváří zvuk mnoho hostů (např. Justin Lavash, James Harries a Alasdair Bouch), kteří se často se objevují ve více než jedné písni. No, a subjektivně vzato - Je to moc pěkné písničkové album, škoda jen že se nedostává českých textů vokálnímu projevu....

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stylově hudebně skoro popové, myšlenkově nepopové:

O dvou možných překladech názvu alba - Písně migrantů/Migrující písně:

Nebylo snadné se rozhodnout pro titul Migrant Songs, protože to téma bylo již před rokem až příliš exponované. Nemohl jsem však už couvnout. Ty písně pro mě pod tímto zastřešujícím názvem začaly neuvěřitelně fungovat. Staly se z nich v pravém slova smyslu Migrující písně, vytvářející nové a nové paralely, významy, předávající si navzájem zvuky, témata, hostující muzikanty a dokonce i autory. (Tři z písní jsou v různém stupni remixem jiných skladeb.) Hledání paralel je pro mě cestou ke komplexnějšímu pohledu, baví mě, když z příměru, který zprvu působí směšně, vysvitne možnost nové perspektivy, nového setkání.

 Ondřej Galuška přiznává, že již dříve ještě ve skupině Eggnoise měli v plánu připravit konceptuální album s tématem o odcházení z města na venkov, o změně života a ztrátě romantických iluzí. „Najednou se ty dvě věci potkaly. Psal jsem o naději na lepší život a těžkém střetu s realitou a uvědomil jsem si, že je to něco analogického – i když velmi volně – situaci válečných i ekonomických uprchlíků. Tématicky i zvukově jsem chtěl zachytit neukotvenost našeho světa a intenzitu masivního pohybu lidí – v nevinné podobě ekologických trendů i v šílené podobě novodobého stěhování národů. Přibyla k tomu další témata jako odebírání novorozeňat matkám v porodnicích, Dvořákova cesta do Ameriky, stárnutí a podobně a deska zaměřená na široký koncept migrace byla na světě.“ Aby dílo bylo kompletní,  bylo nutné nalézt i správný obal, který by byl součástí nahrávky. Tu správnou náladu zachycuje výřez fotografie, kterou pořídil fotograf Antonio Cossa na ostrově Lesbos. Zachycuje potopenou loď, která však svým odstínem a vyzařováním připomíná přelud nebo andělskou loď, a má tak neuvěřitelnou a zároveň mrazivou symbolickou sílu. Stejně jako celé Migrant Songs.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rock a pop
Přidáno: 23-july

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: