PRVNÍ HOŘE - Lamento - CD

Kód: BP 0192-2
Neohodnoceno
249 Kč –9 %
prvni hore lamento
249 Kč –9 % 225 Kč
Skladem

Původně jičínská kapela První hoře se během času přesunula do Prahy a rovněž změnila svůj počáteční přímočarý až punkový styl na zajímavou, energií nabitou alternativní hudbu. Lamento je druhé oficiální album skupiny. V říjnu 2008 vydává První hoře své třetí album Lamento.Pracovala na něm téměř rok v několika špičkových studiích. Hudba skupiny se posunula do roviny tvrdšího kytarového rocku. Razantní a divoké pasáže celé kapely se střídají s komorními vsuvkami piánam a akordeonu. Právě hra s kontrasty tvrdé až hard coreové hudby a lyrických pasáží podpořených poetickými texty je základem hudebního výrazu Prvního hoře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

První hoře vzniklo ke konci roku 1998 v Jičíně na troskách místních punkových kapel. Z původní sestavy vytrvali do dnešních dnů jen Milan Urza (kytarista, baskytarista, zpěvák a textař) a Bertrám (klávesy, zpěv a programming). Po několika personálních obměnách doplňují současnou sestavu bubeník Medák a akordeonista Šťulda.

První album Na úpatí (2003), vydané vlastním nákladem, si kapela natočila svépomocí a dotvořila na počítači. Již tehdy použila elektronické samply a prvky industriální a syntetické hudby.

Po tomto neoficiálním debutu se kapela rozhodla opustit „garážové“ prostředí. Začíná pilně vystupovat a přesouvá svou činnost natrvalo do Prahy. Tady také natáčí první „profesionální“ album Commedia dell´arte (Black Point music, 2006). Deska si získala své místo na alternativní scéně a posluchači bylo přijata pozitivně stejně jako většinou hudebních publicistů. První hoře se snaží přenášet prvky komedie a panoptikálnosti i na koncerty. Oscilace mezi rockovým nářezem a art rockem se stále vyvíjí. Podtrhují ji pohybové a teatrální prvky, postava klauna – akordeonisty a různé převleky a masky. Od roku 2004 se stále zintenzivňuje koncertování, dnes už je kapela značně vytížená (viz web skupiny), i tak ale říká, že by chtěla hrát ještě hustěji. Objevuje na pódiích letních festivalů po celé republice (Eurotrialog Mikulov, Poličské rockoupání, Beseda u Bigbítu, finále Malé alternativy…) a vystupuje také klubově, často jako host skupin Už jsme doma či Znouzectnost.

Jednotliví členové kapely působí i v dalších hudebních projektech. Kytarista a zpěvák Milan Urza vystupuje také jako folkový zpěvák pod pseudonymem Kaspar Melichar. Kromě toho se aktivně věnuje literatuře (sbírky Uprostřed noci, 2003 a Pukliny, 2008 – za poslední knihu byl letos nominován na Ortenovu cenu).

Akordeonista Šťulda (Michal Šťulík) studuje Ježkovu konzervatoř. Působí v kapele Vrgha Powu, doprovází zpěvačku Radku Fišarovou, vystupuje s divadelními soubory a příležitostně spolupracuje na hudbě k animovaným seriálům (večerníček Krysáci…). Klávesista a zpěvák Bertrám (Robert Rajs) je autorem čtyř sólových desek elektronické hudby a v poslední době spolupracuje s Milanem Urzou na projektu Kaspar Melichar (aktuálně připravují debutové CD Vanitas).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: