SITRA ARCHA - Sitracoustic - CD

Kód: PM0141-2
Neohodnoceno
279 Kč
Skladem

Tak a je tady zas jedna výborná bluesová deska, která ze sebe nedělá nic jiného, než to, čím skutečně je. Možná je to proto, že muzikanti jsou "staří psi" a nemají zapotřebí nějakých pitomostí. Klasické "moderní" elektrické blues v posazu s foukačkou, kytarami, basou, bicími a varhanami. Zpěv anglicky. Takže ta "acoustic" nálepka je tak trochu... zavádějící. Celé album je výtečné, a závěrečná Hookerova I´m in the Mood natažená na X minut je opravdu nádherným kouskem s obrovskou náladou. Partu tvoří Erich Boboš Procházka, Martin Zajko, Igor Ajdži Sabo, MArtin Gašpar, Martin Wittgruber, Piště Lengyel. A chcete-li vědět více, tak níže trocha epického povídání. Jistojisté je jedno - DOPORUČENO!

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Skupina Sitra Achra vznikla v Bratislave na jar roku 2006, keď legenda ústnej harmoniky Erich Boboš Procházka oslovil svojich dlhoročných spoluhráčov, bubeníka Igora Ajdži Saba a gitaristu Pištu Lengyela, na založenie tria pre pravideľné hrávanie v libresse Next Apache v bratislavskom Starom meste. Bluesové pondelky sa stali kultovou záležitosťou, vystriedalo sa tam mnoho známych hudobníkov ako Oskar Rózsa, Peter Lipa, Jana Kirschner, Peter Cmorik, Misha, Silvia Josifoska, Fedor Frešo a mnohí ďalší. Kapela začala rásť a prijala do svojich radov kamaráta, gitaristu Martina Zajka, neskôr basgitaristu Martina Gašpara a klávesáka Martina Wittgrubera - tým sa vlastne skompletizovalo zoskupenie, ktoré hrávalo s Janou Kirschner a Simou Martausovou."

Navzdory pomyslnému návratu k akustickým kořenům přinášejí hudebníci na vlnách tradičních bluesových nálad a harmonií svůj originální pohled a hudební cítění. Hudba nahrávky plyne s pohodovou lehkostí, akurátním minimalismem, místy až hypnotickým groovem. Nenapodobitelný rozměr života dodává albu skutečnost, že Sitra Achra je seskupení kamarádů, kteří spolu prožili víc než dvě dekády na pódiích i mimo ně. Album se nahrávalo ve studiu Kovadlina v Modre u zvukového místra Jána Mudrocha. Všichni hudebníci hráli spolu v jedné místnosti s vysokou klenbou - tento původní způsob nahrávání dodal albu nepřehlédnutelnou jiskru živé nahrávky, jako i kvalitu výsledného zvuku.

1. Ramblin' On My Mind (Robert Johnson)

2. Everyday I Have The Blues (Peter Chatman / Memphis Slim)

3. Cajun Moon (Jim Rushing, J. J. Cale)

4. Talk To Your Daughter (J.B. Lenoir)

5. Help Me (Alec Rice Miller, Willie Dixon)

6. Hideaway (Freddie King)

7. The Mojo Boogie (J.B. Lenoir)

8. Kansas City (Jerry Leiber / Mike Stoller)

9. Can't Hold Out (Willie Dixon)

10. I'm In The Mood (John Lee Hooker)

 

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: