Bittová Iva - Superchameleon - DVD

Kód: MAM320-9
Neohodnoceno
499 Kč –14 %
Bittová Iva - Superchameleon - DVD
499 Kč –14 % 429 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

První DVD Ivy Bittové obsahuje, jak již název napovídá, velmi různorodý materiál. DVD se dá rozdělit na tři části.
 
Základem je devadesáti minutový výjimečný koncert s newyorským tělesem soudobé hudby Bang On A Can All-Stars, který byl zaznamenán v pražské Akropoli 26.3.2006. Na koncertě zazněly písně z alba Elida, které bylo natočeno v New Yorku právě s BOAC All-stars a sklidilo všeobecné uznání. Na koncertě nezazněly však jen skladby z Elidy, ale i písně ze staršího repertoáru, které Iva Bittová zahrála sólo - pouze zpěv a housle.
 
Druhou, neméně významnou části DVD je výběr z archívu České Televize. Výsledkem je pečlivě vybraných 18 písní. Celkově se jedná o šedesát minut materiálu, který ukazuje Ivu Bittovou z různých období a v z různých projektů, jak rockových, folkových, folklórních či klasických. Nejstarší nahrávka se skupinou Maňana pochází až z roku 1984. Dále se jedná se o skladby, které Iva Bittová nahrála například se Škampovým kvartetem, skupinou Dunaj, s holandským souborem N.B.E nebo s Pavlem Fajtem. Na DVD samozřejmě nemohou chybět ani skladby z vrcholného Bílého inferna, které Iva Bittová natočila s Vladimírem Václavkem a nebo již legendární zlidovělá balada Zabili, zabili z muzikálu Balada pro banditu Divadla na provázku, kterou nazpívala s Miroslavem Donutilem.
 
Nejkratší 12 minutovou část DVD tvoří exklusivní videokoláž, která byla vytvořena speciálně pro toto DVD. Ve střihové koláži rozdělené na pět částí, lze vidět také Ivu Bittovou ve své první filmové roli ve filmu Růžové sny a v dalších mnohdy již raritních záběrech. Jako celek pak vytváří právě dojem o velmi neuchopitelné umělkyni s velmi širokým záběrem tvorby.
 
Celé DVD je zabaleno v exkluzivním digipacku opatřeném úvodním slovem londýnského žurnalisty Kena Hunta.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: