BOMBARĎÁK - Luděk - CD

Kód: 2664616-2
Neohodnoceno
349 Kč –14 %
blmbardak ludek 1
349 Kč –14 % 299 Kč
Skladem

Album začíná písní Opačnou neboť "Všechno je opakem toho, jak to vypadá, a nic není opakem toho, jak to vypadá." Bombarďáka už řadu let tvoří kvartet v sestavě Michal Dalecký, Jirka Jelínek, Filip Nebřenský a Matěj Pospíšil. Surfaři hudebních stylů opět připravili dvaadvacet písní, které vykouzlí vždy úsměv na tváři a mají typický bombarďácký zvuk. Po čtvrtém albu kapely Bombarďák, které se jmenovalo Čtvrtek a bylo zelené, přišel logicky černý Pátek. A tak asi nikoho nepřekvapí, že šestá nahrávka nese název Luděk!

Detailní informace

Detailní popis produktu

1. Opačná
2. Sníh
3. Chrápání
4. Game
5. Lyže
6. Majda
7. Papoušek
8. Vražedná
9. Barvy
10. In
11. Chvalitebná
12. Michal
13. Popoli
14. Flash
15. Samotář
16. Drsňák
17. Kam
18. Kuks
19. Jablko
20. Hurvínek
21. Vadi
22. Piána

Bombarďák je název kapely, jejíž začátky se vztahují ještě ke kapele 3B BomBarďák. Zásadní postava, beatboxer a průvodce z alba Bongo BomBarďák, se stal nejprve inspirací pro dětské hudebně divadelní představení Příhody kluka BomBarďáka!. To mělo premiéru na festivalu Colours of Ostrava 2012. Na jeho základě pak vznikla „modrá“ deska Písničky kluka BomBarďáka, která vyšla v roce 2013 u Indies Scope. V roce 2015 na debut navazuje druhé, žluté album Píp. Třetí nahrávce je přezdíváno „červená“, jmenuje se 3FO3 a datem vydání je podzim 2017. V roce 2019 následovalo CD proslulé zelenou barvou a názvem Čtvrtek a v roce 2021 „černé“ album Pátek. Autorem představení i všech textů na albech je Jirka Jelínek a tvoří kapelu společně s Michalem Daleckým, Filipem Nebřenským a Matějem Pospíšilem, kteří odpovídají za muziku. Bombarďák už s úspěchem odehrál několik stovek koncertů po celé republice.

Jiří Jelínek: herec, autor, režisér, kreslič komiksů, vykřikovač písňových textů. Zakladatel Divadla DNO, občas člen divadel Husa na provázku, Tramtarie atd. Otčím komiksové postavy FAGI.

Michal Dalecký: herec (divadlo Reduta Brno, Husa na provázku, Národní divadlo Praha, divadlo DNO, Komediomat...), muzikant (Meteor z Prahy), módní ikona, idol.

Filip Nebřenský: muzikant, programátor, hudební skladatel, bývalý učitel, příležitostný herec, sběratel hudebních nástrojů, inženýr a trojnásobný otec. Člen hudební skupiny Hm… a kapely divadla Minor.

Matěj Pospíšil: stále čerstvý fotr, střihač, muzikant a mistr v záskoku do dálky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rock a pop
Přidáno: 23-july

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: