Brabenec Vratislav - KARLÍN PŘÍSTAV - kniha

Kód: 191549
Neohodnoceno
320 Kč –12 %
brabenec vykydal karlin pristav
320 Kč –12 % 279 Kč
Skladem

Tuhle knížku vydalo nakladatelství Maťa už někdy v polovině 90. let jako malofomátové čtení do kapsy. Měla nesčetné dotisky. Nyní však jde o zbrusu nové vydání u jiného nakladatele, které se už na první pohled liší rozměrem 15 x 21 cm, tedy formátem "normální" knížky. Dále je na první pohled patrné, že vydání byla věnována velká péče - přebal budí dojem dřevitého papíru, celek je rovněž z velmi pěkného papíru a text je vysazen krásným klasickým písmem. Kniha je vybavena barevnými grafikami Richarda Pechy a především - je dvojjazyčná, tedy bilingvní. Na jedné stránce máte český text, naproti anglický. O tuto lahůdku v podstatě nepřeložitelného básnického toku slov a obrazů autra se zasloužil Brabencův dlouholetý přítel Josef Vykydal.

Dílo bylo sepsáno jedné noci roku 1981 v šíleném období probíhající akce Asanace, po brutálním výslechu na StB a následném pokusu o uklidnění se rumem. Vzdouvající se a klesající tok Vltavy, nespoutaná imaginace, karlínské hospody – lze to vyjádřit jinak než česky? Vratislav Brabenec, člen legendárních The Plastic People of the Universe, básník, spisovatel a zahradník, čtenářstvu, po dlouhých 26 letech, znovu předkládá svou deliriální prózu Karlín – přístav, tentokrát v česko-anglickém dvojjazyčném provedení. Brožované, 156 stran, 15 x 21 cm, v této podobě 1: vydání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vratislav Brabenec (*1943) je hudebník, spisovatel a legenda českého undergroundu. Chodil do lidušky, studoval ovocnářství na zemědělské škole v Mělníce, teologii na Komenského bohoslovecké fakultě, ale také je absolventem Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu. Takže se umí „zbláznit na saxofon i na klarinet“ (Potkani, The Cats Jass Band, Plastic People of the Universe, Žabí hlen, Sen noci svatojánské band, Jazz Khonspiracy), navrhuje velkoryse pojaté zahrady a parky, mnoho jeho textů (básně, libreta k operám, texty ke skladbám) je odpovědí na „prostou boží buzeraci“. Cítí se zvířaty, stromy i lidmi.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: