Cimbálová muzika S.Gabriela - Neseme vám tú novinu - CD

Kód: MAM498-2
Neohodnoceno
250 Kč –10 %
Cimbálová muzika S.Gabriela - Neseme vám tú novinu - CD
250 Kč –10 % 225 Kč
Skladem

V období vánoc se objevují pravidelně, všelijaké kompilace a různé nahrávky, jež s původním smyslem vánočních svátků mají pramálo společného, ať už se na venek prezentují jakkoliv. Nová nahrávka - Neseme vám tú novinu - Cimbálové muziky Stanislava Gabriela přináší moravské písně s vánoční tématikou proložené mluveným slovem Jana Přeučila, který čte Slova evangelia podle Lukáše. Album vyžaduje vaši pozornost a nebude sloužit jako podkladová „náladovka“ pro nákupní šílenství. Naopak díky vynikajícím hudebním výkonům, celkové koncepci a aranžím skladeb, vás vytrhne zcela z komerčně pojatých svátků a nabídne jedinečný zážitek.
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skladby nahrávky Neseme vám tú novinu jsou rozděleny na dvě obsahové kapitoly. První Příběh o zrození, popisující v písních a slovech evangelia zvěstování a narození Ježíše Krista a druhou kapitolu - Na koledě, obsahující známé i méně známé lidové koledy. To vše v podání zpěváků Kristýny Daňhelové, Terezie Habartové, Stanislava Gabriela seniora a sboru Cimbálové muziky Stanislava Gabriela. Jak sděluje Tomáš Gabriel, projekt vznikl už v roce 2010. „Tento hudební projekt jsme poprvé realizovali v koncertním provedení v době vánoční ch svátků v roce 2010 a na základě ohlasů návštěvníků jsme se rozhodli natočit na nahrávku skladby i slovo evangelia. Vše zůstalo jako při koncertním provedení.“ Na nosiči naleznete také vánoční skladby z autorské dílny členů cimbálové muziky Pavla Šafaříka a Stanislava Gabriela. Celý hudební obsah je v citacích z evangelia dokreslen podmanivým hlasem herce Jana Přeučila, čehož si členové cimbálové muziky velmi cení. „Díky hudebnímu režisérovi Jiřímu Zobačovi jsme měli možnost oslovit vynikajícího Jana Přeučila, jehož přednes ještě podtrhl nadčasové sdělení evangelia.“
 
Krásný papírový obal CD, na kterém stopy v zasněžené krajině, patřící nositeli "té Noviny", směřují ke světlu, jakožto symbolu cesty a pravdy Ježíše Krista a taky ke stromu - symbolu trvalého vítězství života nad smrtí. Osamělý muzikant je dovršením příběhu, jež se v zimní krajině odehrává, svou novinu a poselství tak nese dál.
 
Cimbálová muzika Stanislava Gabriela z Babic je skupinou mladých hudebníků z Uherskohradišťska, kteří se hlásí k odkazu dolňáckých cimbálových muzik. Vznikla již v roce 1992 a vydala čtyři výborná alba, patřící ke špičce moravského folklóru.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: