CIMENT - Na srazu intelektuálů v Poteči nikomu néni do řeči - CD

Kód: MAM681-2
Neohodnoceno
299 Kč –3 %
ciment na srazu 1
299 Kč –3 % 289 Kč
Skladem

Pro svou první desku mohl Ciment vybírat z dosti rozsáhlé tvorby, časovým rozptylem zahrnující skoro deset let. Petr Zezulka píše své texty se značným nadhledem a používání nářečí u něj není žádnou snahou o ozvláštnění: prostě píše tak, jak mluví. Příběhy Zezulkových textů se odehrávají v uvolněné, konfliktům vzdálené atmosféře: lehce ustoupí ze sporu s dacanem Búbelů, který mu vyslopál osmičku (tj. pivo), bez velkého rozvažování vzdává boj o dívku se sokem Ohrozilem („Kdybych sa biť trošku uměl/Ohrozil by dostiskál/enomže je z Lidča rodák/hravě by mě vyliskál“) a na konci skladby Tereza z Valmeza o neúspěšném dobývání místní krásky si vyrovnaně řekne: „Nic to, však mám ještě Martu.“

Detailní informace

Detailní popis produktu

I když v písničkách valašské kapely Ciment jsou kytary často hodně ostré a rytmika nezapře hardrockové kořeny, nezní z její desky žádný heavy metal. Zpěvákovi Petru Zezulkovi, kytaristovi Mojmírovi Hurskému, baskytaristovi Pavlu Hynkovi a bubeníkovi Petru Baselovi jsou pózy drsných hochů zcela cizí a do své hudby čerpají nejen z hard rocku, ale i z folkloru rodného valašského kraje. Ciment zní naprosto přesvědčivě a přirozeně, to je dáno hlavně spontánností tvorby a její prezentace - tuhle kapelu nikdo nemůže ani v nejmenším podezírat z nějakých kalkulací.

Album poprvé vyšlo v roce 1992, brzy nato zmizelo z prodeje. Reedice nabízí nový remastering, obsažný booklet a čtyři bonusové skladby.

01.   Přijede k nám Metallica do Francovéj Lhoty  
02.   Přišel za mňú Jozef z Oznice  
03.   Pijú bečku v čérném lese  
04.   Mladé cérky ze Severní Moravy  
05.   Miro poraď  
06.   Ostál enom ohryzek  
07.   Dacan Búbelú  
08.   Tož tak  
09.   Ogaři ze vsi púšťajú disko  
10.   V kerém sa zejdem vagóně  
11.   Pobili sa v Bečvě ogaři  
12.   Ztratil sa mně ruksak na Ironoch  
13.   Měl bys kamaráde  
14.   Tereza z Valmeza

Doplňkové parametry

Kategorie: Blues / Hardrock
Přidáno: 22-december

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: