DIVADLO VIZITA & JAROSLAV DUŠEK - Další nekonečný svět / Výhra čili výhra - 2CD

Kód: BP 0140-2
Neohodnoceno
399 Kč
Momentálně nedostupné

Herecká a vůbec divadelní kariéra Jaroslava Duška se odvíjí již od jeho dětsví, kdy chodil za otcem do Divadla Semafor. Později sám absolvoval herecké a divadelní kurzy u profesora amatérského divadla a zakladatele Semaforu Ivana Vyskočila. Tam zřejmě vznikla jeho láska k improvizačnímu divadlu. První soubor Vizita založil s Janem Bornou, divadlo se však rychle vyvíjelo. Viz níže.

Album obsahuje dvě CD. Na prvním je improvizace Další nekonečný svět, kterou Dušek s oběma Vitouši představují styl hraní, jaký je možno vidět dodnes při vystoupení VIZITY – odvázané verbální a pohybové kreace, kdy lidé řvou smíchy a protagonisté přitahují šrouby humoru k nevydržení. Druhé CD je vlastně bonusem. Jde o nahrávku z roku 1984, představení s názvem Výhra čili výhra. I tady se tehdejší soubor představuje v plném lesku a s buldočí silou humoru. V sestavě DušekUhlíř - KužílekZbrožek je znát odraz tehdejší komunistické éry, především je tu ale opět nepřetržitý proud absurdního humoru. Čas přinesl dlouho diskutované VIZITĚ zadostiučinění. Jaroslav Dušek dnes vyučuje improvizační herectví na Ježkově konzervatoři a všichni aktéři kteří prošli nebo dosud procházejí VIZITOU jsou významnými osobnostmi svých oborů. S VIZITOU čase nedávném hostoval i Dan Bárta, mezi její pravidelné diváky patří např. Jan Hřebejk, Vlasta Chramostová, Jaromír Hanzlík, Josef Lábus a Karel Gott.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mediální hvězda 90. let, Jaroslav Dušek (Pelíšky, Musíme si pomáhat,  atd) není zdaleka hereckým nováčkem. A už vůbec ne pouze filmovým hercem. Téměř dvacet let se Dušek věnuje autorskému improvizačnímu divadlu, které diváci znají pod názvem VIZITA. Divadlem prošli dnes známé osobnosti (Jan Borna - dnes Divadlo v Dlouhé), Radomil Uhlíř (Kouř, Pražská pětka, Díky za každé nové ráno atd.), Oldřich Kužílek (Radio Limonádový Joe, později poslanec ODA) ale i vynikající hudebníci jakými jsou bezesporu houslista Martin Zbrožek, fenomenální bubeník Alan Vitouš či jeho světově proslulý bratr, jazzman Miroslav Vitous (zakladatel skupiny Weather Report aj.).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: