DUŠEVNÍ HROB - Greatest Hits 1977/81 - MC

Kód: BP 0048-4
Neohodnoceno
150 Kč
Skladem

Jan Sahara Hedl a Martin Němec netvořili jen základ skupiny Precedens. Dnes už málokdo ví, že jejich vůbec první uskupení se jmenovalo Duševní hrob, zbyly po něm i nahrávky a nejedna z písní DH se později stala hitem Precedensu. Audiokazeta, BPROZTOČ

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původně undergroundová kapela 70.let, tvořili doma ve dvou lidech (Jan Sahara Hedl a Martin Němec - později keyboards ve vlastní kapele Precedens, jinak malíř, sochař a grafik). Blbnuli a nahrávali si své výtvory na amatérský kotoučový magnetofon Tesla. Magorovi se nahrávky líbily a pozval je na 2. festval 2. kultury, účast byla, ale nestačili zahrát. Vytvořili tři imaginární LP - k nahrávkám si dělali i obaly velikosti LP a chodili s nimi v podpaží po Praze, což způsobovalo velikou zvědavost mládeže - jeden použitý i jako obal tohoto CD. Nahrávek bylo celkem na 5 LP, ale ne všechno bylo dobré. Mikoláš Chadima si s nimi zahrál na saxofon v několika skladbách a vybral a sestavil z použitelných věcí album Greatest Hits. Marin Němec pak vytvořil řeznickou scénu pro pořad Zabijačka (Extempore) - kachlíkovou, krví a vnitřnostmi potřísněné stěny, které byly na jevišti za kapelou a dále spolupracoval na scéně pro následující pořad Velkoměsto. Duševní hrob se nikdy nebral vážně, a to bylo možná dobře. Následující kapela Precedens, kterou oba protagonisté DH založili neměla zdaleka tu údernost a syrovost jako mateřská skupinka.
Takže - Duševní hrob byla nejkultovnější anonymní domácí skupina. Počátky Martina Němce (dnes Precedens, Lily Marlene) a Jana Hedla Sahary pod názvem Duševní hrob vždy zajímaly příznivce české rockové scény. Zahaleny velkým tajemstvím provokovaly sběratele k dohadům o počtu vydaných alb, o existujících či neexistujících fotografiích nebo dokonce vinylech skupiny. "Best of" této kultovní skupiny spolu s bonusy, které neobsahovaly žádné známé rozšiřované nahrávky najdete na tomto CD. Na obal bylo použito původních imagirnáních přebalů LP a fotografií. Booklet obsahuje rozhovor s oběma protagonisty, patrně jediný, který kdy byl pořízen.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: