FRANZ VLADIMÍR - Ha-Hamlet - CD

Kód: GR023-2
Neohodnoceno
250 Kč –10 %
FRANZ VLADIMÍR - Ha-Hamlet - CD
250 Kč –10 % 225 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na ploše 60 minut je zachycena hudba, jejíž převážná část byla napsaná pro divadelní inscenaci Hamlet Klicperova divadla v Hradci Králové a v roce 2001 byla také oceněna Cenou Alfréda Radoka jako nejlepší původní hudba k divadelní inscenaci. Pestrá koláž osobitého umělce Vladimíra Franze líčí ve 28 obrazech ukřižování Hamleta. Obal ve stylu komixu odlehčuje celkovou tíhu zaznamené hudby, post-moderní ironickou shakespearovskou svitu o tragických věcech s komickým podtextem.

Místo pro Hamleta
Hamlet. Jelen se zlatými parohy uvízl v hustém začarovaném lese. Lese-labyrintu. Smečka. Halali. Ha. Ha-Hamlet. Smečka tančí. Tančí. Dobové tance. Trhá. A ještě dobovější. Tělo na tělo na zpocené tělo… V labyrintu, jehož strop stále klesá. V těsném souprostoří polepeném obrázky pro pobavení. Na tělo! Kde: Vyznání víry vypadá jako dort přeplácnutý přes zábradlí. Je nám třeba Hamleta? Opravdu ho potřebujeme? Ano. Je pro něj místa? Ne. Kdo za to může?

Hon na Shakespeara
Rostoucí hněv bobtná pod ladnými pohyby. Hledáme viníka. Zdánlivě ležérně. Nadzvihnem cípek masky. Tančíme dál, ale o to úporněji. Viník? Konečně, máme ho. Začíná hon. A hned tak nepřestane… Shakespeare odhazuje masku, prchá. Shakespeare? Dost možná šlo jen o obyčejně vylekanou kočku.

Buďte zdráva zviřátka. Poselství tohoto času
Zvířátka, buďte pozdravena. Jakpak se máte? Zdravím vás, Hamlet. I hlasatelé z médií. Stejně stupidně a nesrozumitelně. Labyrintem se zdvihá, mizí na divadelních tazích. Jsme sami. Lamento nepomáhá. Sami v arktickém bezčasí, prostoru bez vrcholu. Lamento?

Konec druhořadého hollywoodského slaďáku!
A jelikož je opravdu pozdě, králíček s medvídkem Vám přejou: Dobrou noc.

Vladimír Franz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: