HUTKA JAROSLAV - 100 let - CD

Kód: G 18129-2
Neohodnoceno
289 Kč
Skladem

Tak nám Jaroslav Hutka spáchal zcela nové album zcela nových písniček. A všechny se nějak vyjadřují k aktuálnímu politickému a společenskému dění u nás. Naplnil tak opět po létech původní poslání písničkářů vzešlých z amerického folku - totiž komentovat to, co je kolem nás tak, jak to jiní neumějí. Zda se to Hutkovi povedlo můžete posoudit sami.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třicet let spánku * Saň * Srpen * Ztracený příběh * Chudoba * Vůdce * Komunismus * Balón * Miloš a zubatá * Leopoldov * Brána světla * Domov * Sto let

Třináct nových písní Jaroslava Hutky na albu Sto let je drtivě politických. Vznikly jako osobní komentáře, postřehy a odpovědi na otázky, které si občas klade každý z nás nebo které bychom si zcela jistě klást měli. Hutkovým záměrem nikdy nebylo psát politické písně. Jako každý autor i on dobře ví, že politické písně bývají mnohdy trapné a plakátové, na druhé straně: jak jinak může písničkář upozornit na každodenní stav společnosti, který již lhostejná masa ani nevnímá jako naléhavý?

Časy se neustále mění, jsme součástí dějin a stále nás manipulují a ovládají lidé, ideologie, média, ale i náš vlastní omezený rozhled. Je vždy dobré znát názory jiných lidí - třeba písničkáře, který je svým publikem vyhledáván již více než půl století a jehož samotného mrzí, jak mu v posledních letech politika do textů zasahuje čím dál více. Jaroslav Hutka by si docela pohodlně vystačil s národními písněmi či svými hity ze sedmdesátých let, patří však ke generaci písničkářů, vedených svědomím, které jim velí nezamlčovat to, co kolem sebe vidí a cítí.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: