IRGLOVÁ MARKÉTA - Muna - CD

Kód: MAM 350-2
Neohodnoceno
399 Kč –12 %
irglova muna 1
399 Kč –12 % 349 Kč
Skladem
Druhé album Markéty Irglové, nazvané Muna, vychází tři roky po jejím sólovém debutu. Irglová žije na Islandu a název je v tomto jazyce značí Rozvzpomínání. Muna byla v USA vydána labelem Anti, na kterém vydává např. Tom Waits.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náladou album sice navazuje na romanticko-folkový debut ANAR, v řadě písní však Irglová tyto hranice prvního alba překračuje a dostává se do poloh dříve netušených, kde se potkává rocková hudba s etnickými vlivy Orientu. Zatímco ANAR obsahově osciloval mezi intimní zpověďí a ohlédnutím za obdobím kolem oscarového dění a hektickými roky po něm, MUNA je spíše dokumentem o hledání vnitřního světa a duchovních cest, smyslu dění i samotného hledání. Písně Irglová převážně napsala během jednoho roku života v New Yorku, ale v průběhu šestiměsíční studiové práce na Islandu doslova „prosákly“ mystickou  atmosfétou tohoto „ztraceného“ ostrova, a to i díky participaci místních hudebníků, lokacím, kde se nahrávalo a především invenci producenta a studiového inženýra Sturly Mio Thorissona.  Ze sedmadvaceti hudebníků, kteří na albu participovali, jádro tvořili obdobně jako v případě předchozího debutu kytarista Rob Bochnik (The Frames a Swell Season) a iránská perkusionistka a hráčka na tradiční  buben daf Aida Shahgashemi. V úloze doprovodné zpěvačky se v několika písních objeví i sestra Markéty Irglové Zuzana, posluchači si užijí i smyčců nebo chrámového sboru.


Za zmínku stojí bezesporu podíl amerického miltiinstrumentalisty, hráče na baskytaru, klávesy, a perkuse jménem Shahzad Ismaily. Tento původem pakistánský hudebník, narozený v USA emigrantským rodičům, již dříve spolupracoval např. s Tomem Waitsem, Lou Reedem nebo Yoko Ono. Jeho hra na perkuse nebo netradičně pojaté banjo coby rytmický nástroj dodala albu netradiční rozměr.


 Již první recenze dávají tušit, že se Markétě Irglové podařilo vytvořit obsahově i hudebně kompexní hudební dílo, které navazuje na její debut, ale zároveň se posunuje dál. Albem MUNA Markéta Irglová definitivně potvrdila, že je samostatnou, mimořádně talentovanou tvůrčí osobností, kterou oscarový úspěch nepotkal jen náhodou.

Tracklist:
1Point of Creation
2 ime Immemorial
3 The Leading Bird
4 Fortune Teller
5 Without a Map
6 Remember Who You Are
7 Mary
8 Phoenix
9 Seasons Change
10 Gabriel
11 This Right HereDoplňkové parametry

Kategorie: Folk / Šanson
DIGIpack:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: