JIROUS I. M. & AGON ORCHESTRA - Magorova summa - CD

Kód: GR067-2
Neohodnoceno
300 Kč –10 %
JIROUS I. M. & AGON ORCHESTRA - Magorova summa - CD
300 Kč –10 % 270 Kč
Skladem

Ivan Martin Jirous recituje své básně za doprovodu Agonu. Jako bonus obsahuje CD krátký dokument o prvním vystoupení Ivana Jirouse a Agon Orchestra v Kolíně nad Rýnem. Na obalu použito výřezu obrazu Zdeňka Sýkory. Posledním projektem Agon Orchestra bylo zhudebnění poezie Ivana Martina Jirouse. Ivan Martin Jirous, všeobecně známý jako Magor, nositel Ceny Jiřího Seiferta za rok 2006, má s hudbou svůj život spojený více než kdo jiný, ve zlém i v dobrém. Je proto možná trochu s podivem že ke zhudebnění jeho básní došlo až teprve nedávno, projekt Magorova summa je nejen ojedinělý ale hlavně velmi povedený.

Detailní informace

Detailní popis produktu

1. Jednorožec/Na poli lilií
2. Na rukách měla rukavičky černé
3. Fantasmagoratorium
4. Magor
5. Magorigami

Dvanáctičlennou sestavu (kde nechybí např. tři violy či tuba a lesní roh) diriguje Petr Kofroň a hostují zpěvačka Jana Vébrová, Ivan Acher se samply a Magor osobně.Autory hudby jsou Petr Kofroň, Ivan Acher, Michal Nejtek a Marko Ivanović. Originální spojení výrazného hudebního doprovodu, unikátních Jirousových básní a jeho sugestivního přednesu. Současná vážná hudba si s poezií velmi dobře rozumí.

Doslova raritou je booklet, který zpracoval - a jsou v něm, použity části dvou liniových obrazů - Zdeněk Sýkora, v současné době nejvýznamnější žijící český výtvarný umělec, který jako první na světě ke své tvorbě začal využívat počítač a jehož dílo je nebývale ceněno.

Součástí CD je krátký klip o cestě Magora na první vystoupení Agon Orchestra v Kolíně nad Rýnem (k přehrání v PC).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: