Kemel Miroslav - NEDĚLEJ MI OSTUDU A PADEJ DO HOSPODY - kniha

Kód: GAL8898
Neohodnoceno
299 Kč
Skladem

Miroslav Kemel byl můj přítel na facebooku nežli mu ukradli účet. Patřil k těm světlým okamžikům, které mne z ponurého světa nadávek a osočování na fcb expedovaly do světa legrace, srandy a chytrého vtipu. Kemel přinášel dobrou náladu. Téměř každý den se objevil nějaký kameňák, časem se mi zdálo, že Kemel navázal na Renčína či Jiránka a místy zvládá i totálně kamenný hurmor Hrdého. Doufám, že kniha jeho vtipů udělá stejnou službu i svým čtenářům

Český kreslený humor má slavnou historii, dobré jméno ve světě a dnes už i milované a nezapomenutelné legendy. Na tradici těch nejlepších navázal po roce 1990 i Miroslav Kemel (* 1963), který si vybral možná nejtěžší oblast: politickou karikaturu. Aktuální dění komentuje jednoduchou pérovkou. Z tištěných médií se kresba již léta vytrácí a přesunula se na internet. Mnozí z nás ale držíme tradici: i zde jako první hledáme v přehledu zpráv typickou kemelovskou kresbu, abychom se, naočkováni humorem, pustili do čtení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavními hrdiny vtipů Miroslava Kemela jsou na první pohled medvědi, zajíci a politici. I když k nim, pravda, nyní ještě přibyli netopýři, je to všechno trochu jinak. Ve skutečnosti jsme hlavními hrdiny my sami, je to náš svět, námi zvolení politici, naše průsery a naše radosti. Jen ti medvědi a zajíci tady byli dřív než my.

Obecně se ví, že karikatura má za úkol tepat, upozorňovat na problémy a prapodivná rozhodnutí politiků, utahovat si z jejich hlouposti, vyčůranosti nebo nadutosti. Proč je ale Kemelova karikatura tak přesná, výstižná a proč má tolik fanoušků? Odpověď je prostá, najdeme ji v autorově postřehu: „Mou základní hnací silou je pobavit sám sebe způsobem přemýšlení, nalezením nečekaných souvislostí, point a také samotnou kresbou a celým procesem kreslení. V podstatě nemyslím na čtenáře, ale jen na sebe, chci se bavit. Domnívám se, že je to jediný poctivý způsob, jak tuto práci dlouhodobě zvládat…“ A protože se tím baví Miroslav Kemel, logicky se bavíme i my, jeho publikum.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hudba, film, divadlo, výtvarno
Přidáno: 22-november

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: