Květy - V čajové konvici - CD

Kód: MAM492-2
Neohodnoceno
299 Kč –14 %
Květy - V čajové konvici - CD
299 Kč –14 % 257 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Těžko budete hledat na poli alternativní akusticky rockové hudby výraznějšího představitele, než jsou brněnské Květy. Kapela nyní přichází s novým albem „V čajové konvici“, které nese podtitul „písně z projektu Svět podle Fagi“ a mezi řadovými alby kapely vyčnívá z řady.
 
„Jsem 13ti letá komiksová postava, černobílá, placatá, nevycházím a nikdo se mnou nevychází. Jsem Fagi!“ www.fagi.cz
 
Samozřejmě zůstává jednoznačný rukopis, vůdčí postavy, autora, kytaristy a zpěváka Martina E. Kyšperského i celé kapely, který je natolik charakteristický, že od prvních tónů jste nelze pochybovat o tom čí je to album. Přesto se „V čajové konvici“ odlišuje od předchozích řadových alb trochu víc, než tomu bylo u dříve. Za prve písně na albu nejdříve vznikly pro divadelní představení „Svět podle Fagi“, za druhé jednou čtvrtinou jsou texty na albu někoho jiného než Martina E. Kyšperského a za třetí na albu si vyhradil celou jednu skladbu pro sebe Karel Heřmánek.
 
Ale aby nedošlo k omylu, album není záznam divadelních písní, jak upřesňuje Martin E. Kyšperský. „Album „V čajové konvici“ není hudba k divadlu. Jsou to písně z projektu „Svět podle Fagi“ . Do něj patří i představení divadla DNO, stejně jako knižně vydaný komiks a facebooková doména. Já se na projektu podílel, byl jsem přizván. Všechny písně byly složeny na základě tohoto popudu a střídavě se objevují i v divadelním představení, v němž pravidelně hraju. Prostě jednoduchý, lehký písničky, který bychom jinak nestvořili.“
 
V některých věcech se však album podobá předchozí nahrávce Květů. Opět disponuje syrovým zvukem Ondřeje Ježka a i nyní zde najdete řadu hostů. Jako hostující zpěvačky zde naleznete Lenku Dusilovou, Janu Kaplanovou, Kristýnu Lhotákovou, Lucii Vítkovou a další. Samozřejmě tu také zůstávají, kromě charakteristického zvuku a nálady Květů, písničky Martina E. Kyšperského a Aleše Pilgra, což konstanty, které jsou nezaměnitelné.
 
 
Album „V čajové konvici“ je možné poslouchat zcela bez znalosti toho, o čem je představení a zároveň může sloužit i jako vstupenka do světa Fagi. V rámci projektu vychází v limitované edici také desetipalcový vinyl "Fagi EP", se šesti dalšími skladbami.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: