LAŽA JOSEF & CM TECHNIK - Valašský zpěvák Josef Laža - 2CD

Kód: MAM 756-2
Neohodnoceno
329 Kč –13 %
valasský zpevak josef laza
329 Kč –13 % 285 Kč
Skladem

Reprezentativní průřez valašského folklórního zpěváka Josefa Laži a souboru Cimbálová muzika Technik pod vedením Jana Rokyty. Na prostoru 2CD najdete celkem 48 písniček toho nejlepšího, co protagonista vykonal. Podrobnosti viz dole.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Již ve dvanácti letech byl Josef Laža kontrášem cimbálové muziky Domu osvěty ve Vsetíně (s primášem Antonínem Sousedíkem), kde se uplatňoval i jako tanečník a sólový zpěvák. Zde se naučil první lidové písně. Jako zpěvák – solista vystupoval s Brněnským rozhlasových orchestrem lidových nástrojů, s cimbálovými muzikami souborů Kašava, Vsacan a Jasénka, účinkoval ve folklorních a zábavních televizních pořadech. Svým nevšedním tenorbarytonovým hlasovým fondem, muzikalitou a pěveckou přesvědčivostí se stal jedním z nejvýraznějších představitelů mužského vokálního projevu nejen Vsetínska, ale i širšího Valašska. 2CD je výběr písní které natočil Jankem Rokytou a s Cimbálovou muzikou Technik Ostrava. Valašská Bystřice je na CD1 zastoupena nejvýznamněji a to písněmi pijáckými, svatebními a milostnými.

Svou erudicí i srdcem hudební upravovatel Jan Rokyta senior zřetelně cítil, že folklorní bohatství této karpatské obce je jedinečné a musí být předáno dalším generacím. Hudební mozaika CD2 vyvěrá ze srdce valašského regionu a spěje až k jeho jižním hranicím. Významné repertoárové místo zde zaujímá město Vsetín včetně obcí ležících v jeho blízkosti. K nim patří nejen zpěvákův rodný Leskovec a sousední Valašská Polanka, ale také Jasénka – významná folklorní lokalita. Na jižních stráních hory Sirákov, která je přirozenou branou z centra regionu na valašský jih, leží obec Jasenná. Její písňové bohatství je na CD zastoupeno nejvýrazněji, a to díky dvěma zdejším rodákům: uměleckému vedoucímu Cimbálové muziky TECHNIK Ostrava Janu Rokytovi a jeho tetě a významné nositelce lidových tradic na jižním Valašsku Anně Kutějové-Rokytové.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: