Listolet - Listolet - CD

Kód: MAM517-2
Neohodnoceno
299 Kč –10 %
Listolet - Listolet - CD
299 Kč –10 % 269 Kč
Skladem

Debutové album Listoletu stojí na folkrockovém základu, který je doplněn jemnou elektronikou a melodickými dechovými linkami. Přes překypující barevné aranže však Listolet nezapře své folkové kořeny a staví hlavně na síle prostých písniček. Listolet natočili Tomáš Háček a Kuba Navrátil a Michal Procházka jh. na basovou kytaru. Desetipísňové album s podtitulem "něco velkým, něco dětem" vás unese do poetických podzimních obrazů, ale v pravý čas vás vytáhne zpět nějakou veselou hudební vylomeninou. Listolet je totiž tajný měsíc mezi říjnem a listopadem. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základ alba byl natočen již na podzim roku 2008 jako reakce na rozpad zlínské skupiny Krutý omyl, ve které oba tvůrci vystupovali. Tomáš Háček vysvětluje vznik alba: „Tenkrát se zdálo, že naše hudební kariéra je u konce. Po Krutém omylu i po jiných projektech nám však zbyla hromada nerealizovaných písní a nápadů, kterých se nám brzy zželelo. V létě 2008 jsme si proto vymysleli jednorázový studiový hudební projekt, na kterém jsme deset z těchto písniček upekli.“ Protože však písně neměl kdo hrát, skončila nahrávka na několik let v šuplíku.
 
Teprve v roce 2011 čas nazrál a v Brně vznikla péčí obou pánů stejnojmenná kapela, doplněná nově o Marka Vráblíka (basová kytara), Martina Susedíka (elektrická kytara) a Petra Kuczmana (bicí). „V době, kdy naši vrstevníci zakládali rodiny, jsme otočili kormidlo a založili jsme si kapelu,“ říká s úsměvem Kuba Navrátil. Po rychlém a úspěšném nástupu živého Listoletu na pódia pak padlo rozhodnutí konečně vydat i ono původní album. Všechny písně prošly důkladnou revizí, někde se přehrávaly stopy.
 
Znalci charakterizují zážitek s Listoletem jako "velké hudební pohlazení, místy jemně proti srtsi". Nechte se i Vy pohladit a získat tak jeden měsíc navíc.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: