MANŽELÉ / HAJDOVSKÝ - Ruská deska - CD

Kód: BP 0113-2
Neohodnoceno
249 Kč –9 %
manzele ruska deska 1
249 Kč –9 % 225 Kč
Skladem

Ruská deska reflektuje východní kořeny rodu Hajdovských - Lesík složil hudbu na motivy starých ukrajinských písní a jeho matka Vendulka do nich rusky vypráví pohádkami inspirované příběhy. Nejde ovšem zrovna o folklórní počin - rozhodující roli ve zvuku hrají syntezátory, i hlas vypravěčky je elektronicky zkreslený, celkové pojetí je ambietně minimalistické. Hajdovského schopnost skládat silné melodie a procítěně je zazpívat podtrhují na Ruské desce i originální aranžmá, prozrazující jeho mnohaletou zkušenost s různými hudebními žánry a zájem o nezvyklá zvuková pojetí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skladatel, zpěvák a kytarista Lesík Hajdovský patří už od poloviny sedmdesátých let k nejzajímavějším postavám české populární hudby, širší publikum o něm však stále mnoho neví. Z jeho tvorby zatím měla největší ohlas série rapových písniček Jižák, které Hajdovský natočil se skupinou Manželé. Za léta účinkování ve skupinách F.O.K., Amalgam, Švehlík, Marno Union a Manželé složil spoustu výborné hudby.

Nahrávka Manželé I je sice nejstarší v historii skupiny, ale na tomto kompaktním disku je umístěna až za Ruskou desku - především proto, že dnes už nezní tak nadčasově. Skupinu tehdy skutečně tvořily dva manželské páry - Lesík a Mirka Hajdovští a Miroslav a Aranka Gärtnerovi. Prvotní tvorba Manželů přímo navazovala na folkový zvuk předchozí Hajdovského skupiny F.O.K. V prostých písničkách není mnoho prostoru pro experimentování, ale mnohé z nich stále zaujmou silnými melodickými nápady a procítěnou interpretací. 

(Jaroslava Riedel, publicista)

Doplňkové parametry

Kategorie: Alternativa
Přidáno: 23-february

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: