MOBERG ENSEMBLE - World Music from Prague - CD

Kód: BP 0147-2
Neohodnoceno
249 Kč
Momentálně nedostupné

MOBERG ENSEMBLE je proměnlivé hudebního těleso, které čítá mezi dvaceti a třiceti hudebníky. Tvoří jej mužský a ženský vokální sbor a hudebníci obsluhující housle, klavír, syntezér, množství nejrůznějších exotických bubnů ze všech koutů světa, klasickou bicí soupravu, xylofon a další uvěřitelné i neuvěřitelné nástroje. V hudebním světě je Moberg výjimečnou záležitostí vymykající se ze současné world music. ROZEBRÁNO.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moberg Ensemble vznikl v roce 1999 jako hudební část Laurychova improvizačního divadla (zal. 1987). Soubor měl zpočátku na repertoáru nejen moravské lidovky, ale také norské folklórní kousky, což dodávalo projevu poněkud temnější tvář. Té se ostatně i po odbourání norských písniček už Moberg nezbavil. Těleso koncertuje doma i v zahraničí s nebývalým úspěchem.
Melodie Mobergu jsou v jádru tradiční české a moravské lidové písně. Soubor je ale taví do svých aranžmá a instrumentací, přičemž texty a základní melodickou linku skladeb ponechává. Tématy Moberg Ensemble jsou život a smrt, láska, víra a pochybnost, naděje a zrada. Univerzální, každodenní a zároveň věčné otázky každé lidské bytosti, podstata nejen folklóru, ale umění vůbec.

Známý propagátor worldmusic Petr Dorůžka byl zpočátku velmi zaražený, později si jej však album i soubor natolik získali, že se stal nadšeným propagátorem Mobergu u nás i ve světě. Stejně tak o generaci mladší publicista Jiří Moravčík, který se zabývá totožným okruhem hudby.

V roce 2006 vydal Moberg Ensemble druhou desku s názvem Dybych věděl.

Doplňkové parametry

Kategorie: World - Ethno - Folklor
Přidáno: 23-september

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: