MY - Druhé slunce - CD (oťukané ale funkční)

Kód: BP 0169-2
Neohodnoceno
249 Kč –84 %
my druhe slunce
249 Kč –84 % 39 Kč
Skladem

VLIVEM NEDOBRÉHO SKLADOVÁNÍ UTRPĚLA ŘADA TĚCHTO KOLEČEK ŤUKANCE ČI VRYPKY, KTERÉ SICE NENARUŠUJÍ FUNKČNOST, ALE NELZE JE DODAT DO BĚŽNÉ NABÍDKY. MŮŽETE SI JE OBJEDNAT ZA REŽIJNÍ CENU, DOSTANETE CD+TISKOVINU BEZ JEWEL BOXU.

MY jsou posedlí cele nejen hudbou, ale i artefakty 60. let – auty, nábytkem, magnetofony, architekturou, oblečením, módou a zvyky. Nezajímají je nejnovější mobilní telefony, počítače nebo internet. Členové skupiny účinkují v revivalových skupinách, které hrají perfektně repertoár Beatles a dalších slavných kapel 60. let. Jsou tak nasáklí svým koníčkem, že vyústění v nahrání vlastních skladeb v tomto stylu bylo logickým vyústěním jejich zájmu. Takže se můžete přenést do roku 1967 a poslechnout si to, čemu se později začalo říkat počínající prog-rock.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je-li někdo doslova uhranutý beatovou hudbou 60. let, pak jsou to bezesporu muzikanti pražské skupiny MY. Trojice ostřílených matadorů z revivalových souborů And The End a Brouci si koncem roku 2004 řekla, že by možná nebylo úplně k zahození zkusit postavit na vlastní nohy nápady, které se jim honily hlavou. Byla to hudební témata a texty infikované hudbou 60. let, hudbou, kterou do té doby hráli pouze coby interpreti, hudbou plnou radosti a sugestivních melodií. Když jsou muzikanti naladěni na stejnou hudební vlnu, jde práce rychle od ruky. Během necelých dvou let vznikla řada skladeb, které kapela nahrála. Tyto nahrávky pak sloužily jako pracovní materiál pro další práci: Nakonec byly vybrány a studiově nahrány písničky na debutové CD Druhé slunce.

MY nekopírují určitý styl ani nějakou určitou skupinu. Dá se říci, že hrají dobovou hudbu a někdy je i patrné, kde se vzala zvuková inspirace. Ale skladba je téměř vždy postavena osobitě a s mnohými neočekávanými zvraty nebo rozuzleními. Zvuková podobenství jsou tak pouze formálním pouzdrem jejich výpovědi. V té hudbě jsou přiznané vlivy celé zlaté doby bigbítu.

MY hrají pohodu. Pozitivní a košatý bigbít. Názvuky psychedelie a mersey-soundu, okouzlení zvukem elektrické kytary a možnosti, které mu dávají kvákadlo a booster jdou ruku v ruce se samozřejmými harmoniemi, tolik typickými pro zlatý věk Beatles, Arthura Browna nebo Dežo Ursinyho. MY zpívají česky, což v tomto případě není vůbec na škodu. Na své si přijdou ti, kteří hledají nové ve starém fraku, ale také ti, kteří mají rádi neopakovatelnou atmosféru 60. let, beatových festivalů a svěží rockové hudby. 

„V 60. letech máme stále co objevovat,“ říká vedoucí skupiny Martin Hrunek, „A my si naší hudbou vlastně vyrábíme takový stroj času, kterým se tam dostáváme“.

Martin Hrunek – kytary, zpěv

Ondřej Skoumal – bicí nástroje,zpěv

Jan Chvátal - baskytara

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rock a pop
Přidáno: 23-july

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: