NICMOC KVINTET - Nic moc nečekejte... CD

Kód: SPL 050-2
Neohodnoceno
199 Kč
Skladem

Současný nekompromisní underground (2014). CD o stopáži 54 minut má dvě části - v té první jsou zhudebnělé texty Homéra Ambrože, brněnského básníka,  legendy undergroundu. Druhá nese název V restauraci U Mrtvoly a až na tři výjimky se jedná o texty moravsko-řeckého dekadenta Angela Morfea. Takhle to má vypadat!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kapela Nicmoc kvintet je parta kolem Vladimíra Havrana Smýkala, který se v pokročilém věku rozhodl, že je na čase založit bigbítovou kapelu. V kapele se tak potkali muzikanti z kapely Čočka nebo z původní sestavy party známé pod názvem Úplně na piču. Deska je složena ze dvou částí. První se jmenuje S Homérem u piva… a jak název napovídá, zhudebňuje texty brněnského básníka Pavla Homéra Ambrože - zásadní postavy brněnského undergroundu (1964-2011), jehož texty zdomácněly i v řadě dalších kapel, ať již byl Homér jejich součástí (Lambrechtův Psychometr, Idiot Crusoe, Já jsem poznal…), nebo těch, které Homér inspiroval (Mongolovy městské sady, Metalurg, Čočka a další). Druhá část CD nese název V restauraci U Mrtvoly a až na výjimky se jedná o texty moravsko-řeckého dekadenta Angela Morfea, což není nikdo jiný než alter ego vynikajícího fotografa a samozvaného císaře Emira&Chaliho. Oněmi čestnými výjimkami je Havranův text Hroby, skladba Smrtihlav z pera músy Sirény a skrytá variace na plastikovskou pecku skrytý bonus.
Dvacetistránkový booklet CD obsahuje vedle textů úvodní slovo Lenky Dostálové, manželky baskytaristy Mary. Lenka byla přítomna utváření kapely od její kolébky, zkoušelo se totiž u Dostálů v obýváku, což pravidelně končívalo odjezdem v některý následující den za přítomnosti bolavých kocovin. Závěrečné slovo napsal blízký přítel kapely Emir&Chali. V bookletu je rovněž řada fotografií z koncertování NicMoc Kvintetu.

I. S Homérem u piva…
1. Prase
2. Člověk
3. Maska
4. Pastouška
5. Divnej sen

II. V restauraci u mrtvoly…
6. Smrtihlav
7. Hovězí ve vlastní šťávě
8. Black & White
9. V restauraci U Mrtvoly
10. Truhla 
11. Hroby
+ tajný bonus

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: