ÓD - Bébé Lune - CD

Kód: BEBE 01
Neohodnoceno
249 Kč
Skladem

Žena jménen ÓD je Francouzka a od roku 2011 žije v Brně. Založila kapelu Šarivary a divadelní spolek Le Cabaret Nomade, skládá hudbu k divadelním představením a šest let pracovala jako dramaturgyně festivalu Bonjour Brno. Bébé Lune je její druhé album. Vzniklo tak, že Ód dostala nápad nazpívat a nahrát ukolébavky z celého světa. Na CD najdete kolíbačky z Francie, České republiky, Slovenska, Polska, Holandska, Finska, Švédska, Rumunska, Kanady, Mexika, Mongolska, Alžírska, Indie, Guadeloupe a Tanzanie. V jemných a vznešených harmoniích Ód svůj hlas doprovází hrou na příčnou flétnu, xylofon a klávesy, objeví se i mbira či balalajka. Posluchač se může nechat překvapit, jak se jí podařilo vypořádat se s výslovností jazyků, které zdaleka ne všechny sama ovládá, i tím, jak rozdílné písničky si lidé na Zemi zpívají na dobrou noc. Je to krásné, křehké album, při kterém možná usnete i vy... 

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Když jsem po 30 letech znovu slyšela ukolébavku, kterou mi jako malé zpívala moje máma, dostala jsem husí kůži a dojalo mě to. Uvědomila jsem si, jak hluboko se může do duše otisknout taková malá věc, jako je písnička. A to je to, čím mě život tak okouzluje,“ popisuje Ód co bylo na počátku jejího nejnovějšího hudebního projektu.

„Bébé Lune vnímám jako víc než album ukolébavek. Pro mne je kolekcí písní ze světa, sbírkou poetických textů v cizích jazycích. Může tak být hudebním a meditativním únikem nebo možná i pozvánkou na pomyslnou cestu, kočování světem nejen pro děti a ty, co nemohou spát.“

Na albu Ód pracovala v průběhu celého roku 2020. Poté, co její koncept Lullabies from the World vyhrál soutěž inovativních projektů “Expats for Brno”, vyzvala známé i neznámé, aby s ní sdíleli své oblíbené písně na dobrou noc. Během osobních setkání si od nich nechávala píseň zazpívat, poradit s výslovností a přízvukem, aby její hlas zněl co nejautentičtěji. Na jaře potom zpracovávala aranžmá a melodie. V létě nahrávala u Jardy Svobody, na masteringu skladeb pracovala s Jonem Heyesem. S podzimem přišla intenzivní práce na bookletu spolu s ilustrátorkou Petrou Jirouškovou. Výsledkem je 18 písní z 15 zemí v jednom albu formátu leporela. V několika písních uslyšíte zpívat s Ód Beatu Bocek a Marii Svobodovou, kytarový doprovod je dílem Chrise Colemana.

Co řekli o Bébé Lune?

Beata Bocek: „Když mě na jaře roku 2020 mě Ód oslovila, zrovna jsem chovala měsíční miminko. A tak se s ukolébavkou Mam lale, kterou jsem zpívávala při „vítání občánků” seznámil můj syn Oleg. A díky Ód je zaznamenána v úpravě ji příslušné, tedy jemně a něžně. Ódina tvořivost, ať už v hudbě či divadle, je mi velmi blízká. I skvěle zvládnutá polština je důkazem její schopnosti napojit se na jazyk a vůbec na svůj vnitřní svět. Chci poděkovat, že jsem mohla být, ač malým dílem, součástí tak pěkného a kolébavého projektu!"

Jono Heyes: „Z pohledu zvuku si album i cesta kolem světa zachovává jednoduchost a jasnost, postavenou na jemném hlasu Ód a subtilních a vznešených harmoniích. Úžasná jsou ta malá hudební překvapení, která nezapadají do našich představ o tom, co můžeme považovat za ukolébavku. V tomto smyslu nám může Bébé Lune otevřít oči.”

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: