Pavlica Jiří - Brána poutníků (CD+DVD) - CD

Kód: MAM518-2
Neohodnoceno
399 Kč –15 %
Pavlica Jiří - Brána poutníků (CD+DVD) - CD
399 Kč –15 % 339 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Oratorium inspirované odkazem sv. Vojtěcha
 
Dvoudisková edice Brána poutníků (CD a DVD) je záznam díla Jiřího Pavlici v koncertním provedení mezinárodního projektu Europera a pod vedením dirigenta Miloše Krejčího. Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze se stala v dubnu 2012 místem premiéry oratoria, které autor Jiří Pavlica věnoval odkazu s. Vojtěcha. Interpretaci pak přenechal mladým a nadaným hudebníků z Německa, Polska a Česka - orchestru a pěveckému sboru projektu Europera. Více než dvěstěčlenný orchestr vedl na premiéře dirigent Miloš Krejčí a sólový part pro baryton zpíval Roman Janál.
 
Na CD se nachází 10 skladeb a bonusové DVD je navíc doplněno průvodním slovem Alfreda Strejčka. Záznam koncertu, který se uskutečnil pod záštitou kardinála Dominika Duky dne 22.4.2012 v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze pro DVD režíroval P. Leoš Ryška. Dvoudiskové album je zabaleno v exkluzivním digipacku a opatřeno průvodním slovem, životopisy a texty jak v češtině tak angličtině.
 
Europera je mezinárodní projekt, kterého se účastní více než dvě stovky mladých nadaných hudebníků z Německa, Polska a České republiky, kteří se sdružují v symfonickém orchestru, pěveckém sboru a v menších komorních souborech pod vedením odborných pedagogů a profesionálního dirigenta. Projekt vznikl již v roce 1992 zásluhou tehdejšího ředitele divadla v Görlitz prof. Wolfa Dietera Ludwiga. Název Europera je vytvořen ze spojení slov Europa a opera (latinsky činnosti, díla; plurál od slova opus). Smyslem tohoto dlouhodobého projektu je nejenom nabytí profesionálních zkušeností začínajících umělců, ale také spolupráce tří různých národů, jejichž historická paměť obsahuje i negativní zkušenosti ze vzájemných vztahů a soužití.
 
 01 Nascitur purpureus flos - Vykvetl nachový květ 02:43
 02 Quaestiones - Otázky 04:38
 03 Babylon Magdeburgensis - Magdeburský Babylon 05:19
 04 Aqua et ignis - Voda a oheň 03:29
 05 Temptatio vanae gloriae - Chtivost slávy 04:08
 06 Templum silentii - Chrám ticha 09:33
 07 Eamus Brzewnovium - Půjdem do Břevnova 04:03
 08 Tempus fugit - Čas běží 05:08
 09 Est locus - Je taková zem 06:00
 10 Quo vadis, Adalberte - Kam kráčíš, Vojtěchu 06:08

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: