PETR NIKL, MIROSLAV ČERNÝ: * - 18 (Minus 18) - LP / VINYL

Kód: KR029-1
Neohodnoceno
549 Kč
Skladem

Deska *-18 (Mínus Osmnáct) obsahuje deset písní jejichž autorem je v drtivé většině Petr Nikl. Jeho písně hudebně zaranžoval a další hudebníky přizval Miroslav Černý, jenž složil také hudbu k poslední písni Aspoň. Deska Mínus osmnáct byla nahrána a smíchána v průběhu let 2021 - 22. Hudební režie a dramaturgie Miroslava Černého je svou specifickou atmosférou pro desku určující. Devět písní vzniklo mezi lety 2021 až 2022 a úvodní píseň Mínus osmnáct je z roku 2011. Ta vznikla pro černobílý melodram Já jsem tvůj zajíc, který se do roku 2015 hrál v pražském divadle Archa. Petra Nikla hudebně doprovázel právě Miroslav Černý. Od té doby se datuje jejich intenzivní hudební spolupráce.

Píseň Mínus osmnáct se vrací v čase do roku 1942. Je věnována autorově matce, známé návrhářce plastových hraček. Uvozuje desku na které se téma osobního času dále rozvíjí a tvoří kompaktní celek. V insertu vinylu je zároveň reprodukován portrét Libuše Niklové, namalovaný Petrem Niklem v roce 2010 podle fotky z roku 1942.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Petr Nikl – zpěv, irské buzuki, foukací harmonika

Miroslav Černý – elektrická kytara, baskytara, tenorová mandolína, kontrabas, violončelo, viola, percuse, zobcová flétna, zpěv

Ondřej Černý – trumpeta

Michal Vilím – klavír

Hana Svatošová – příčná flétna

Tomáš Staněk – basklarinet

Miloš Dvořáček – bicí

Kateřina Černá – vocal

Doplňkové parametry

Kategorie: Alternativa
Přidáno: 23-november

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: