POSPÍŠIL LUBOŠ & 5P - Soukromá elegie - CD

Kód: SU6265-2
Neohodnoceno
279 Kč
3 dny
Luboš Pospíšil & 5P je už zavedená značka té kvalitnější části popmusic. Letošní album Soukromá elegie si kapela připravovala 3 roky, leckteré písničky už publikum zná z koncertů. Autorsky je drtivá většina písniček vedoucího, a texty se dělí (viz dále).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aktuální album se opět točilo téměř živě ve studiu. Žádné vrstevní nástrojů, studiová sterilita, rovnání a dolaďování, nýbrž kapelní tlak přenesený spontánně „do drážek“… o to jde současným 5P, jejichž koncertní energie je nakažlivá. Kromě Luboše Pospíšila napsal písničku klávesista a kapelník Ondřej Fencl, novinkou je spolupráce s Michalem Hrůzou.

Autory textů jsou Luboš Pospíšil, Ondřej Fencl, Pepa Lábus, Jan Sahara Hedl, premiérově Tomáš Belko (mj. Sto zvířat)… a samozřejmě i stabilní opora v Lubošově týmu, básník Pavel Šrut, který pro změnu odhaluje něco ze své syrovější podoby.

Dvanáct píniček na stávajícím albu má barevný a vzdušný image, nasáklý dobrou náladou, která v 5P už delší dobu panuje. Nový rozměr vnáší kytara a aranžérský vklad zkušeného Mirka Linharta, pozadu nezůstávají ani ostatní „P“, za ta léta sehraní a všichni tvůrčí. Album vzniklo kolektivně (s přispěním hudebních rad hudebního režiséra Lukáše Martinka), v přátelské pohodě. Dočkáte se melancholických „lubošovek“, pořádného bigbítu i několika překvapení.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: