PRIMITIVES GROUP - Comeback 2017 Live - 2CD

Kód: GR137-2
Neohodnoceno
250 Kč –4 %
primitives group comeback 2017
250 Kč –4 % 239 Kč
Skladem

Průkopníci československé psychedelické scény The Primitives Group zazářili v roce 1968 na nebi české pop music nepřehlédnutelným plamenem. Vystoupili na čs. beat festivalu s použitím masek, ohňů a dalších propriet a nápadů. Sovětská vojska však jejich žár velice brzy uhasila a kapela se rozprchla do emigrace a do undergroundu. Primitives Group a jejich slavný manažer Eugen Fiala Toscani tak položili základ české undergroundové scéně, na kterou volně navázali Plastic People of the Universe.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 2016 se vedoucí Primitives Group Ivan Hajniš rozhodl skupinu oživit, byť namísto psychadelického hávu a rituálních masek ji oblékl do tvrdého rhythm and bluesového soundu a ohně dnes slouží spíše jako reminiscence doby, kdy každé vystoupení bylo unikátem. Současný repetoár přináší první disk, jde o koncert nahraný u příležitosti oslavy prvního roku comebacku Primitivů.

Druhý disk je skutečnou raritou, kterou pečlivě schraňuje archiv PopMusea v Praze. Jde o šest skladeb natočených v roce 1968 ve zkušebně Primitives Group. Součástí tohoto archivního disku jsou i dobové fotografie Jana Ságla, propagační film a několik rozhovorů s Ivanem Hajnišem, v nichž vzpomíná na minulost kapely a hodnotí její současnost.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: