RADOSTA - Dvanáctisměna - CD

Kód: 2664617-2
Neohodnoceno
349 Kč –5 %
radosta dvanactismena 1
349 Kč –5 % 329 Kč
Skladem

Album Dvanáctisměna je pocta legendárnímu snímku Kulový blesk! Kultovní hlášky z filmu Kulový blesk ožívají v nečekaných souvislostech. Album nabízí naprosto unikátní rozsah filmových úryvků, který kdy byl v české hudbě použitý. Třináct skladeb, 12 bytových jednotek, které se ve filmu stěhují. Každá z nich dostala svůj track. Bonusem je třináctý song Klabouch. Booklet obsahuje původní, nikdy nepublikované fotografie z natáčení filmu od respektovaného fotografa Jana Kuděly. Kapelu Radosta tvoří bývalí členové kapel Positive Mind, Agnus Dei, Frajara Putyka, Support Lesbiens ad. Vychází jako 2LP nebo digipack CD.

Detailní informace

Detailní popis produktu

1. Máňa
2. Pivoňkojc
3. Operní mistr Bílek
4. MUDr. Ječný
5. Ing. Severín
6. Jechová
7. Kadlecojc
8. Knotek
9. Inspektor Drahota
10. Půlpán
11. Fliegr – Opatrná
12. Fazekaš

Ing. Severin, Operní mistr Bílek, Jechová jsou nejen legendárními postavami z autorské dílny Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka, ale nově i názvy písní skupiny Radosta z debutového alba Dvanáctisměna. Plzeňská kapela věnuje na svém debutu každou ze skladeb některé z postav kultovní komedie Kulový blesk. Jednotlivé písně obsahují i původní hlášky zmíněných postav.

„Většinu skladeb jsme opatřili vlastním textem, i když několik z nich je postaveno čistě na úryvcích z filmu. Dost to souviselo s tím, jak jsme charakter dané postavy vnímali hudebně. Projekt jsme připravovali čtyři roky. Jsme opravdu rádi, že se koncept i výsledek zalíbil autorovi a dědicům práv původního filmu, kteří nám umožnili projekt realizovat,“ říká frontman, kytarista a zpěvák Jan J. Šimon.

Na singl Máňa vznikl rovněž videoklip, ve kterém účinkuje Daniela Kolářová, která v původní komedii ztvárnila paní Knotkovou. Byl to zároveň i vůbec první hudební videoklip, který ve své bohaté herecké kariéře natočila.

“Poselstvím skladby Máňa je čas. Čas, který plyne, a občas neměří každému stejně. Přes portál dobratecka.cz může každý sledující podpořit hospic ve svém okolí. My, jako kapela, jsme se rozhodli podpořit Hospic Svatého Lazara v Plzni,” vysvětluje okolnosti i netradiční poselství videoklipu saxofonistka Brazilská Klára.

Album Dvanáctisměna není jen jednorázovým studiovým projektem. Kapelu Radosta čeká již nyní několik koncertů v rámci letošní festivalové sezóny.

“Už během skládání jsem věděl, že chci, aby Radosta fungoval jako pódiová kapela. Tomu jsem přizpůsobil i proces psaní skladeb. Naše nejbližší velké vystoupení bude na Rock for People v Hradci Králové. ” uzavírá J. J. Šimon. 

V nahrávkách jsou použity úryvky z filmu Kulový Blesk (režie: Ladislav Smoljak, Zděnek Podskalský, ČSSR 1978). © 2023 Státní fond kinematografie.

Doplňkové parametry

Kategorie: CD
Přidáno: 23-july

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: