RUCHADZE BAND - Amsterodam Beyond / Adventurer - CD

Kód: BP 0173-2
Neohodnoceno
99 Kč
Skladem

Skupina Ruchadze Band v roce 2006 přivedla na svět album Adventurer. Vzniklo jako promyšlené, komponované dílo a dlouho bylo pilováno v několika studiích. Mastering provedla Darcy Proper (několikanásobná držitelka Grammy v tomto oboru). Skladby na CD dobře ilustrují autorskou i muzikantskou osobnost Konstantina Ruchadzeho. Prozrazují jeho lásky - Jamese Browna, Czeslawa Niemena, Beatles nebo Weather Report. Album naznačuje, že hudebního materiálu má jeho tvůrce více než dost. Nešť - ať je tato deska jakkoliv dobrá, ať je její zvuk sebelépe naklonovaný, nezná Ruchadze Band, kdo neviděl jeho koncert. Leader této kapely je živel a showman, kterého je zapotřebí vidět a slyšet naživo!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konstantin Ruchadze (*1950) – narodil se v Moskvě v rodině novináře a spisovatele a operní zpěvačky. Od raného věku cítil averzi vůči komunistickému zřízení a velkou touhu po dobrodružství. Matka jej učila zpívat klasiku, psal básně a brzy vyhrával školní soutěže.

Ve třinácti letech odjel s matkou do Prahy, kde se poprvé setkal s beatovou hudbou a rhythm & blues. Konstantin se ihned rozhodl, že bude muzikantem. Ve druhé polovině 60. let založil rhythm & bluesovou kapelu Ruchadze Band, která si brzy získala početné publikum. Po srpnu 68 se však začaly vrstvit problémy a po dvou letech Ruchadzemu hrozila deportace do Sovětského Svazu a následné vyhnanství.

Následkem toho v roce 1971 požádal v rámci rakouského turné ve Vídni o politický azyl. Studoval na Vídeňské hudební akademii, kde se seznámil se světovými hudebními veličinami (Peter Wolf, Kurt Hauenstein, Brad Howell). V roce 1975 přesídlil do Amsterodamu a založil tam jazzrockovou kapelu Goblet Band. Ten Ruchadzemu přinesl pět let úspěšného a plodného života. Koncem 70. let Konstantin odjíždí do Španělska studovat umění flamenca. Naváže přátelství se Salvadorem Dalí. Po návratu do Amsterodamu (1985) zakládá skupinu Hot Bolshevik. Kapela ihned obdrží příznivé kritiky v americkém časopise Guitar / Bass player, kde je připodobněna k Weather Report a Earth, Wind & Fire. Konstantin v té době rovněž spolupracuje s holandskými hvězdami Janem Akkermanem a Candy Dulfer.

Od počátku 90. let Ruchadze průběžně hraje se skupinou Hot Bolshevik, zároveň však spolupracuje na jiných projektech. Začátkem roku 1991 založil duo Black Rose se surinamsko/indonézskou zpěvačkou Franciskou Duval. V polovině 90. let natočil Hot Bolshevik album Post Cold War Groove (vydáno 1996). V následujících dvou letech spolupracuje Ruchadze se švýcarským kytaristou Michalem Vračkem a natáčí CD projekt Duality - Two In One. Opět se vrací k ke skupině Hot Bolshevik a v roce 2001 s ní realizuje desku ReCover.

V roce 2004 Konstantin založil novou skupinu - Ruchadze Band. Vzápětí natočená deska nové sestavy se jmenuje stejně jasně – Live 2004. Jde v podstatě o skupinu vzniklou ze zbytků původní české sestavy ze 60. let. V jednoho nezávazného jamu vzniká nová kapela. Ruchadze Band po letech přestávky začal zvolna opět fungovat. Tato grupa hraje paralelně vedle Hot Bolshevika, který vydává v roce 2005 album Amsterdamn Blues a dále nahrává dvě nikdy nevydaná alba. Prvním je Red, Orange & Blue, druhé nese název I Dream Tsintskaro.

V roce 2005 zahrál Ruchadze Band v Praze na festivalu United Islands, v následujícím roce absolvuje turné po České republice. V té době se obsazení kapely začalo bouřlivě měnit. Do sestavy jsou přibráni mladí talentovaní hudebníci z Čech a z Holandska, kteří přinášejí nové hudební názory a neotřelá vyjádření. Skupina nese název – Ruchadze Band / Amsterdam Beyond.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: