SLÍVA JIŘÍ - Kup si bicí - CD

Kód: G14057-2
Neohodnoceno
289 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jiří Slíva, český výtvarník a básník, se věnuje převážně kreslenému humoru, litografii a knižní ilustraci. V 60. letech bubnoval v plzeňské beatové skupině The Spiders a v letech 1971–1972 v triu Petra Skoumala v pražském Činoherním klubu. V první polovině 70. let vystupoval se svými písničkami a absurdními básničkami na koncertech písničkářů ze sdružení Šafrán, později jako host dvojice Burian & Dědeček. S písní Matiné dokonce získal cenu v jednom ročníku „šafránské“ soutěže O ptáka Noha. Od roku 1979 se živí jako kreslíř, ilustrátor a grafik a hudbě se věnuje spíše amatérsky, například jako člen Grafičanky, hudebního sdružení českých grafiků.

Po necelých čtyřiceti letech natočil Jiří Slíva svůj dávný repertoár na album Kup si bicí! a doplnil ho několika novými písněmi. Hudební produkce se ujal Marek Doubrava a ve studiu Ondřeje Ježka se při natáčení sešli přední jazzoví muzikanti, například klavírista Karel Růžička a kytarista Adam Tvrdý, ale i Miroslav Kořínek ze Studia Ypsilon, dívčí část souboru Doubravánek a mnozí další.

Písničky Jiřího Slívy se nevejdou beze zbytku do žádné stylové krabičky a jejich nejpřesnější žánrové označení je blues & dada & jazz & rock´n´roll.

1. Kup si bicí (feat. Doubravánek)
2. Octopus Blues
3. Tapír
4. Co bude s námi
5. Zrození dada (Curych 1916)
6. Pochod nudistů
7. Schizofrenická Evženie
8. Alžběta
9. Mimikry
10. Sněžní muži
11.Matiné
12. Sestřičky (menuet) (feat. Doubravánek)
13. Naopak
14. Beduíni
15. Rety šoférů
16. Schizophrene Eugenie (wiener Cafe Version)
17. Humoreska

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: