SOUKUP CHARLIE - Rádio - CD

Kód: G12027-2
Neohodnoceno
299 Kč –6 %
SOUKUP CHARLIE - Rádio - CD
299 Kč –6 % 279 Kč
Skladem

Album Radio Charlieho Soukupa, poprvé vydané Jiřím Pallasem na znčce Šafrán ´78 ve švédské Uppsale, patří k již klasickým nahrávkám českého undergroundu 70. let. Na CD vyšlo u firmy Globus, nynějsí vydaní u Galéna je doplněno o řadu bonusových skladeb z originálního pásku s nahrávkou alba.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Album Radio Charlieho Soukupa, poprvé vydané vydavatelstvím Jiřího Pallase Šafrán ´78 ve švédské Uppsale, patří k již klasickým nahrávkám českého undergroundu 70. let - a přesto nyní vychází na CD vůbec poprvé, doplněno o řadu bonusových skladeb z originálního pásku.
Charlie Soukup, dnes žijící v Austrálii, patří spolu se Sváťou Karáskem a Dášou Vokatou k nejvýraznějším písničkářům českého undergroundu. Jeho sarkastické, ironické, ale i vážné písně dokázaly pojmenovat život v normalizačním Československu s přímočarostí a pronikavostí, která dodnes vyráží dech. Právě proto se Soukup stal předmětem systematického policejního tlaku a byl donucen k odchodu do exilu.
CD je doplněno obsáhlým bookletem s množstvím fotografií, texty Jana Lopatky, Vratislava Brabence, Marie Benetkové, Pavla Zajíčka, Ivana M. Jirouse, Sváti Karáska a rozsáhlým soukupovským kalendáriem Martina Machovce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Underground
Přidáno: 22-march

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: