SOUNDS OF AVU - MAINER - LP / VINYL ltd.

Kód: AVU-M
Neohodnoceno
1 799 Kč
Skladem

Velmi zajímavý projekt - hudebníci a performeři soustředění kolem pražské AVU nahráli album o 13 skladbách. K tomu jim osm výtvarníků z AVU poskytlo 8 různých návrhů obalů. Všech 8 návrhů bylo realizováno, takže vzniklo album o limitovaném nákladu 500 ks vinylů, které má ovšem několik verzí obalů, které se navíc tiskly ručně přímo na AVU. Obaly jsou z tvrdého papíru, rozkládací a se silným hřbetem. Každý autor své obaly signoval a čísloval. Jde tedy vlastně o číslované grafiky s hudebním bonusem. V tomto kontextu je cena jednotlivého artefaktu velmi příznivá, obzvláště uvědomíme-li si, že jde o mimořádnou audiovizuální záležitost, jejíž hodnota v čase už jen poroste.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autoři grafik použitých na přebalech: Michael Rittstein, Tomáš Vaněk, Martin Mainer, Vladimír Kokolia, Jiří Sopko, Jiří Petrbok, Vladimír Skrepl, Michal Cimala

Hudba A strana:

1/ Vladimír Kokolia - Hodinky 0:42

2/ Vole: Noční psi 1:05

3/ Obec: Pinoha 3:31

4/ Sashka Shapes aka CMD Meat: Killingblow 2:31

5/ Vicena: Profile 4:33 min

6/ Papírový panenky: Rozsypou se 3:31 min

7/ Tomáš Kajánek: Track 07 2:51 min

B strana:

8/ Michal Cimala: Kreatury 3:34 min

9/ Johnny the Horse: Heart and Blood 3:00 min

10/ Ewski: Salt of Life 4:35 min

11/ Hlinomaz: Nazi Industrial 2:54 min

12/ Country Single: I Felt to Sleep in front of TV 3:06 min

13/ Marek Hlaváč: Sólo pro chaotický oscilátor a trávicí proces 1:37 min

 Hudba na AVU má své hluboké kořeny. Obecně se dá říci, že oba druhy umění se odedávna doplňovaly, podporovaly a koexistovaly spolu. Výtvarní umělci vždy souzněli s hudebníky, někteří provozovali obě řemesla. Z nedávné české minulosti - ak. malíř Stanislav Diviš je vedoucím hudební skupiny Krásné nové stroje,  malíř a grafik David Cajthaml zase vedoucím kapely Dekadent fabrik. Je jich ovšem daleko více.

Momentálně najdete mezi malíři hrající punkáče, metalisty, folkaře, u novomediálních studentů milovníky elektro popu, rapu, oldies disco nebo techna, mezi sochaři zas hardcore, grunge, trash, industrial, u intermediálních studentů jsou fanoušci i performěři noisu. Výjimky často potvrzují pravidlo.

Při slavnostních vernisážích na diplomantských výstavách se za poslední roky vystřídali např. Ježís táhne na Berlin, Vložte kočku, Kaplan Bros, Chodská Junta, Slowmotiondancer, Vicena, Vitamin C, RowNá Záda, Lovely Dolls, Floex, Delfini, Kyklos Galaktikos, Piča z hoven, Vobezdud, Ewski, Meccaverius Society, Dekadent fabrik, Mijaktic Orkestar, Reverend Dick, Vutru, FK, Udo Kraft a mnoho dalších kapel a djs.

Při přípravě diplomantů ročníku 2016 a volbě magazínového konceptu katalogu padl návrh obohatit publikaci o CD s hudebními experimenty z AVU, který se záhy přeměnil na vinyl, navíc obohacený originálními sítotisky pedagogů AVU místo klasického tištěného přebalu. Studenti, nedávní absolventi a pedagogové byli osloveni, aby přispěli svou nahrávkou z čehož vznikla sestava třinácti skladeb, které nebyly dosud na žádné podobné kompilaci. S jejich masteringem se obdivuhodně popasoval Moimir Papalescu, s potisky autorských grafik pak v grafických dílnách AVU Miroslav Pesch. Vznikl tak první, a doufejme ne poslední vinyl v dějinách AVU.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: