Swordfishtrombones - Aftertaste - CD

Kód: MAM483-2
Neohodnoceno
299 Kč –14 %
Swordfishtrombones - Aftertaste - CD
299 Kč –14 % 257 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Album Aftertaste kapely Swordfishtombones je nahrávkou, která je českou odpovědí na aktuální světové hudební trendy. A odpovědí důraznou, mimořádně povedenou, avšak bohužel pravděpodobně její poslední. Swordfishtrombones (dále jen SFT) změnili zvuk, kytarista Karel Krtička napsal krásné skladby a pak nahráli poprockové album přijatelné pro celý svět. A to vše při zachování svých charakteristických znaků, jako je nakřápnutý vokál frontmana Miloše Rejska a propojení kytarového obsazení s neobvyklými aranžemi dechů. 
 
"Very cool sound indeed, a mix of Brian Ferry and "The National" voices, musically we are vibrating to a very good creative work like english bests bands can do, but this time its Czech, be curious then!" Christophe Nicolaïdis (RFI- Musical Production & Playlists/ France)
 
SFT natočili vědomě odlišné album od všech svých předchozích a i díky producentovi Dušanovi Neuwerthovi, který výrazně zasahoval do výsledné podoby skladeb, se tak zrodila nahrávka, která patří k vrcholům tvorby SFT. Album Aftertaste také směle může konkurovat jakékoliv aktuální světové rockové nahrávce. Dušan Neuwerth prozrazuje, „Záměr byl, aby to album bylo "in" třeba i za pět, deset let, v ideálním případě napořád:) což je v dnešní době, kdy je někdo "in" a "trendy" zhruba 14 dnů, asi jen bláhové a pošetilé přání...“
 
"The music is fresh, unique, and accessible. The band creates sounds that are sure to be universal in appeal. They are extremely creative and uncompromising in their artistic vision." - Craig Shank (Jefferson Public Radio, USA)
 
Aftertaste se rodilo dlouho. Nahrávat se začalo už v roce 2006 a singl Dandy už jste mohli slýchat v éteru již před dvěma roky. Výsledný zvuk se dlouho diskutoval, jak potvrzují sami SFT. "Dušan Neuwerth dostal naprosto volnou ruku, pokud jde o produkční proměnu našich písniček. Postupem času jsme tomuhle kroku začali trochu podvědomě vzdorovat, výsledky nás překvapily, všichni, včetně Dušana jsme trochu zápasili s pocitem odcizení. Po troše spekulování jsme s pomocí spousty ručně vyrobených podivných zvuků si nakonec s Dušanovou pomocí každá písnička řekla o polohu, kterou potřebuje. Sice jsme opět nevytvořili nijak okatě veselou desku, výsledek je, alespoň pro nás, skvělý a veskrze očistný.“
 
„Sounds good to me!“ - Claus Kruesken (BAYERISCHER RUNDFUNK, Bayern 2 Musikredaktion, Germany)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: