Taliesyn - Jižní Amnésie - CD

Kód: MAM413-2
Neohodnoceno
299 Kč –14 %
Taliesyn - Jižní Amnésie - CD
299 Kč –14 % 257 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pražská skupina, pojmenovaná podle pololegendárního velšského básníka a patrona čarodějů Taliesyna, nyní přichází se svým debutem „Jižní Amnésie“. Na albu najdete energičtější pojetí world music, v němž se kapela pokouší skloubit prvky folku, keltské hudby, domácí lidové hudby, jazzu a rocku. To vše za podpory „tradičních“ akustických nástrojů, jako jsou bouzouki, akustická kytara, mandolína, flétna, housle a další, ale také elektrických kláves (hammondky, fender piano) a hutné jazz-rockové rytmiky. „Všichni máme rádi pestrou muziku, a to i z hlediska dynamiky. A současná rytmika nám právě umožňuje vytvořit masivní zvuk, kterému pak ale mohou lépe kontrastovat tiché, pomalé skladby,“ sděluje jeden ze zakladatelů Taliesynu Vojtěch Jindra. „Především bych ale řekl, že jsme písničkáři, tedy jde nám v první řadě o to, nabídnout publiku dobré písně.“ 
 
Na albu, které bylo natočeno a smícháno v roce 2006 ve studiu Svárov, také najdete několik hostů, z nichž mezi nejvýraznější patří nepochybně vynikající zpěvačka Katka García. Ta exceluje hned ve třech skladbách. Dalšími hosty jsou Sean Barry (keltská harfa) a David Landštof (perkuse). Tím nejdůležitějším však zůstávají Bičovského původní písničkářské skladby v angličtině a češtině.
 
 
Kapela vznikla na konci 90. let s ambicí navázat na to nejlepší ze západní folkové scény let šedesátých a sedmdesátých. „Básníka Taliesyna objevil frontman kapely Jan Bičovský, který se vedle hudby věnuje studiu starých jazyků. Nezpracováváme ale velšský folklor, jak se často někdo domnívá. Název jsme si vybrali proto, že zní ve všech jazycích stejně, ale zároveň spadá do kulturního prostředí, které je naší muzice velmi blízké.“ Základním stavebním kamenem je od počátku přirozený skladatelský talent frontmana Jana Bičovského, pokusy o ohlas středoevropského folkloru druhého ze zakladatelů skupiny Vojtěcha Jindry (působí současně v kapelách Bran a Irish Dew) a aranžerský vklad kapelníka a flétnisty Roberta Fischmanna (rovněž člen Irish Dew, dále spolupracuje s formacemi C&K Vocal, Michal Hromek Consort, Petr Bende Band, Linha Singers a dalšími).
 
 
Album „Jižní Amnésie“ (Indies Scope Records, 2007) představuje oficiální debut kapely, která se již pár let pohybuje na naší klubové a festivalové scéně. Playlist desky tvoří dvanáct žánrově pestrých skladeb v češtině a angličtině.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: