Tara Fuki - Sens - CD

Kód: MAM477-2
Neohodnoceno
299 Kč –14 %
Tara Fuki - Sens - CD
299 Kč –14 % 255 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nové album Sens dámského violoncellového dua Tara fuki potvrzuje výjimečné postavení této kapely na poli alternativní scény.. Duo tvoří zpívající violoncellistky Andrea Konstankiewicz-Nazir (ex BOO, Rale atd. ) a Dorota Barová (Vertigo, Kuzmich Orchestra, DoMa Ensemble atd. ), které společně opět lákají posluchače na průzkum hudebních stylů, na chuť dálek při zachování neopakovatelných odkazů ženského nitra.
 
Čtvrté řadové album představuje Tara fuki v klidnější poloze, s menšími výlety k jiným žánrům. Slyšet můžeme také více intimní, ale také více improvizovanou hudbu. 
 
Tara Fuki letos slaví desetileté výročí a Sens je součástí oslav. I proto se kapela obrací na albu spíš ke své tvorbě a provedení, jak sděluje Dorota Barová. „Na posledním albu jsme měly spoustu hostů a na „Kapce“ samply, které do některých písní vymyslel Mario Buzzi. Chtěly jsme zase udělat nahrávku samy dvě, ale protože na koncertech používáme krabičky s loopem a efekty, tak na novém albu jsou použity cella i zpěvy ve vícehlasech a ve dvou písních taky různé perkuse.“
 
Sens obsahuje deset autorských skladeb. Všechny písně, jak je u Tara Fuki zvykem, jsou v polštině. Dva texty jsou od polského básníka Krzysztofa Kamila Baczyńského, žijícího za 2. světové války ve Varšavě. „Z básní Baczyńského čerpáme už od samého začátku. Mají nádhernou poetiku a sílu. Hlavně je velmi inspirativní psát hudbu na krásnou poezii, vede vás sama“ , říká Dorota Barová, která je autorkou zbývajících textů na albu. Kromě písní se na albu objevují i dvě improvizace. První z nich pod názvem „Tobě“ otvírá celé album. Druhá, „Moment“, která zazní v polovině celého alba, je spojením perkusního nástroje Hang a hlasu. „Hang jsem objevila v jednom hudebním obchůdku v Toulouse v době, kdy byl ještě naprosto neznámý a byla to láska na první pohled!“ svěřuje se Andrea a návštěvníci koncertů to mohou potvrdit. V ostatních skladbách s pomocí studiových možností jsou v rámci aranží na některých místech použity vícehlasy violoncell i zpěvů.
 
Hudba byla nahrána a smíchána ve studiu Cyber Baobab Miroslavem Chyškou. O master se postaral Ivo Sedláček ve studiu Velvet Mastering. Obal navrhli Dorota Barová a Marcel Bárta. Fotky, které jsou použity v bookletu, nafotila Mi Vejnarová. Desetileté výročí oslaví kapela i na koncertech v listopadu. „Album nám pokřtí Lenka Dusilová a taky spolu zahrajeme buď nějakou našipíseň, nebo její, to je ještě otevřené. No a v některých skladbách nás doprovodí členové Vertigo Quintetu – Daniel Šoltis na bicí, Rastislav Uhrík na kontrabas a Marcel Bárta na saxofony“ , prozrazuje Dorota Barová.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: